W minioną sobotę w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 odbył się finał Szlachetnej Paczki, zwany Weekendem Cudów. W jego trakcie przygotowane przez darczyńców prezenty trafiły do potrzebujących rodzin.

Finał Szlachetnej Paczki
W pracach powiatowego sztabu Szlachetnej Paczki uczestniczyło ponad 40 wolontariuszy

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, do ogólnopolskiej akcji włączyły się instytucje samorządowe, urzędy i prywatne firmy. W powiecie szczycieńskim udało się zorganizować pomoc dla ponad 70 rodzin. W pracach powiatowego sztabu Szlachetnej Paczki uczestniczyło ponad 40 wolontariuszy. Prezenty dla potrzebujących przygotowali m.in. pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy i Starostwa Powiatowego. Ci ostatni zabezpieczyli jedną z rodzin w sprzęt AGD, środki czystości oraz żywność.

Sobotni finał akcji był okazją do podziękowania wolontariuszom, darczyńcom i koordynatorom, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym. Słowa uznania skierowali do nich starosta Jarosław Matłach i burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski. Muzyczną oprawę wydarzenia zapewnili uczniowie SP z OI nr 2. Szczycieński sztab Szlachetnej Paczki otrzymał też od burmistrza okolicznościowy medal z okazji 300-lecia nadania Szczytnu praw miejskich.

(kee)