Aż trzynaście kobiet znalazło się wśród piętnaściorga finalistów tegorocznej odsłony Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Honoru panów bronią tylko reprezentanci gminy Szczytno – Adolf Pasztaleniec z Trelkowa i Mirosław Mierzejewski z Sasku Małego.

Finałowa piętnastka z dominacją kobietRozpoczynamy II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu publikujemy listę piętnaściorga finalistów organizowanej przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe zabawy. W tym roku finał zdominowany został przez kobiety. O tytuł Supersołtysa walczy aż trzynaście pań. Tylko dwóch finalistów to panowie, obaj reprezentują gminę Szczytno. Tymi męskimi „rodzynkami” są Adolf Pasztaleniec z Trelkowa i Mirosław Mierzejewski z Sasku Małego.

W tym tygodniu zamieszczamy pierwszy kupon II etapu, rozpoczynając tym samym decydujące o wynikach głosowanie. Przypomnijmy, że sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. złotych. Drugie miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a trzecie – 1 tys. złotych.

(ew)