Za nami już VII edycja konkursu „Fotograf szczycieński”. Jury miało w czym wybierać, bo nadesłano kilkaset prac, spośród których trzeba było wyłowić jedynie tych kilka najlepszych.

Fotografowie naszego miasta

Wręczenie nagród połączone z wystawą pokonkursową odbyło się w miniony piątek w Muzeum Mazurskim. W tegorocznej, już siódmej edycji „Fotografa szczycieńskiego”, wzięło udział 26 osób, które łącznie nadesłały blisko 300 prac. Konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum ma na celu zachęcenie do dokumentowania za pomocą aparatu fotograficznego zmian zachodzących w naszym mieście i najbliższym otoczeniu.

Jak co roku najlepsze prace jury wybierało pośród trzech tematycznych kategorii: wydarzenia, architektura oraz mieszkańcy. W dwóch ostatnich jury pierwsze nagrody przyznało Pawłowi Salamusze. W kategorii wydarzenia najwyżej oceniono pracę Pauliny Brzozowskiej. Jest ona młodą dziewczyną, dopiero po studiach.

- Swoje pierwsze zdjęcia robiłam w wieku 5 lat, smieną 8 – wspomina Paulina. Nagrodzone zdjęcie, scenkę z obchodów Święta Niepodległości, wykonała już lustrzanką. Nie był to jej debiut w konkursie, bo brała w nim udział jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Przyznano też wyróżnienie specjalne burmistrza za najlepsze zdjęcie przedstawiające miejską architekturę. Zdobył je Piotr Dzięgo. Po prezentacji wszystkich zdjęć odbył się jeszcze minikoncert braci Ałajów.

W kolejnych numerach zaprezentujemy nagrodzone przez jury fotografie.

Marek J.Plitt