Edyta Kopeć sołtysem Świętajna jest od blisko czterech lat i najwyraźniej zaskarbiła sobie sympatię mieszkańców, którzy w ubiegłym tygodniu wybrali ją ponownie na nową kadencję. Za swój największy sukces uważa realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego, w tym dokończenie budowy placu zabaw i zainicjowanie budowy pumptracka. Wolny czas lubi spędzać aktywnie – biegając lub biorąc udział w treningach fitness.

Fundusz sołecki to jest to!
Edyta Kopeć ze Świętajnem związana jest od urodzenia, a na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Spychowo

Trwa I etap Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” i Starostwa Powiatowego w Szczytnie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Świętajno, którzy w poprzednich edycjach zdominowali naszą zabawę. Na najwyższym plebiscytowym podium stawały Renata Karwacka ze Spychowa, Edyta Duda ze Świętajna, Elżbieta Jabłonowska z Jerut i Beata Nikołajuk z Kolonii. Czy ich śladem pójdzie także obecna sołtys Świętajna Edyta Kopeć? W naszym Plebiscycie wszystko jest jeszcze możliwe.

Pani Edyta funkcję sołtysa objęła w lipcu 2019 r. po rezygnacji swojej poprzedniczki. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy wybrali ją na nową kadencję (piszemy o tym w innym miejscu).

Za swój największy sukces pani Edyta uważa realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego, w tym dokończenie budowy placu zabaw i zainicjowanie budowy pumptracka. Ta ostatnia inwestycja ma być zakończona w tym roku. W Świętajnie udało się też niedawno wyremontować świetlicę wiejską. - Fundusz sołecki to bardzo dobra inicjatywa. Dzięki niemu udaje się „załatać” różne dziury, takie jak np. dostawienie brakującej lampy. Czasami te działania są rozproszone i na pierwszy rzut oka ich nie widać, ale pomagają w integracji mieszkańców i poprawiają wizerunek wsi – zauważa pani Edyta. Przyznaje, że nie jest wcale łatwo być sołtysem tak dużej wsi jak Świętajno. - Coraz mniej ludzi angażuje się w pracę społeczną i demokrację na najniższym szczeblu – ubolewa.

Pani Edyta w Świętajnie mieszka od urodzenia. Do rodzinnej wsi wróciła po studiach. Z zawodu jest leśnikiem, pracuje w Nadleśnictwie Spychowo. Mężatka, mama dwojga dzieci. Lubi spędzać czas aktywnie – biega, chodzi na fitness, ze szczególnym upodobaniem ćwiczy kettlebell – podnoszenie specjalnych ciężarków odlanych z żelaza.

(ew)

SOŁTYSI Z GMINY ŚWIĘTAJNO W KADENCJI 2019 – 2023

Biały Grunt – Aneta Gut, Chochół – Andrzej Maciora, Nowe Czajki – Mirosław Siarnowski, Stare Czajki – Emilia Drężek, Długi Borek – Andrzej Bełcikowski, Jerominy – Jan Wielk, Jerutki – Damian Bazydło, Jeruty – Elżbieta Jabłonowska, Koczek – Izabela Magdaleńska, Kolonia – Beata Nikołajuk, Konrady – Alina Kostiuk, Piasutno – Bogdan Komosiński, Spychowo – Ksymena Klusek, Świętajno – Edyta Kopeć, Zielone – Arkadiusz Zera.

(w nawiasach porównanie do roku poprzedniego)