Reklama

Węgiel

Zakład Instalatorstwa CO i GAZ Andrzeja Folgi ze Szczytna dokona modernizacji kotłowni z węglowej na gazową w budynku Szkoły Podstawowej w Wielbarku. Zadeklarowana przez niego w przetargu kwota 382 tys. zł była tylko o 8 tysięcy niższa od tej, którą na realizację zadania przeznaczyła gmina.

Gaz ogrzeje szkołę
Szkolna kotłownia znajduje się w przedwojennym budynku dawnego gimnazjum

W ramach przetargu na modernizację kotłowni z węglowej na gazową w budynku Szkoły Podstawowej w Wielbarku wpłynęły dwie oferty. Najtańszą, w wysokości 382 tys. zł brutto, przedstawił Zakład Instalatorstwa CO i GAZ Andrzeja Folgi ze Szczytna. Druga oferta, zgłoszona przez spółkę Hydratece z Białegostoku, opiewała na 590,4 tys. zł, podczas gdy gmina na realizację inwestycji przeznaczyła 390 tys. złotych.

Firma ze Szczytna na wykonanie prac będzie miała dwa miesiące, licząc od daty podpisania umowy. Ich zakres obejmuje m.in. roboty budowlane przygotowawcze w pomieszczeniu kotłowni znajdującym się w przedwojennym budynku, w którym mieściło się gimnazjum, a także demontaż kotłów węglowych i montaż pieca gazowego.

(ew)