W piątek 9 września strażacy otrzymali niepokojące zgłoszenie dotyczące uszkodzenia gazociągu przy budynku mieszkalnym na ul. Bartna Strona.

Gazowy alert na Bartnej Stronie
W akcji na ul. Bartna Strona uczestniczyli też strażacy OSP z terenu gminy Szczytno/ fot. Maksymilian Borusiewicz/Szczytno Alarmowo

Pochodziło ono od mężczyzny, który na posesji dokonywał załadunku gruzu na samochód ciężarowy przy użyciu koparki. W pewnym momencie zahaczył nią o rurę doprowadzającą gaz do budynku linią niskiego napięcia. Wskutek tego doszło do jej rozszczelnienia. Na posesji, oprócz kierowcy ciężarówki i operatora koparki, nikogo nie było. Na szczęście strażacy nie stwierdzili znaczącego stężenia gazu grożącego wybuchem i uznali, że nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców sąsiednich budynków. Na miejsce przyjechało również pogotowie gazowe, które w trakcie sprawdzania instalacji wykryło jeszcze jeden wyciek. Straty wynikające z uszkodzenia przyłącza oszacowano na ok. 4 tys. złotych. Do będącego w remoncie, niezamieszkałego budynku doprowadzona została nowa instalacja gazowa.