Koncerty, wystawy, warsztaty artystyczne, zawody sportowe i zlot motocyklistów to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane w powiecie szczycieńskim w pierwszym tygodniu maja.

Gdzie na majówkę
Jednym z punktów szczycieńskiej majówki będzie piknik militarny, podczas którego będzie można obejrzeć m.in. wozy strażackie

WYDARZENIA W SZCZYTNIE

Wielka majówka tuż – tuż. Tych, którzy wezmą urlop 30 kwietnia, a także 2 i 4 maja, czeka ponad tydzień laby. Podpowiadamy, jak spędzić nadchodzące wolne dni. Najwięcej będzie się działo w Szczytnie. Już w poniedziałek 30 kwietnia w wieży ratusza o godz. 14.00 nastąpi otwarcie wystawy „Mazurzy a Niepodległa”. Tego samego dnia o 16.00 na orliku przy ul. Spacerowej odbędzie się turniej piłkarki służb mundurowych i samorządowców z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. We wtorek (1.05) o godz. 10.00 w amfiteatrze przy MDK-u, jak co roku spotkają się miłośnicy czworonogów na imprezie pod hasłem „Zwierzę nasz brat”. Zaplanowano wystawę domowych pupili oraz prezentację psów ze szczycieńskiego schroniska. Od 14.00 do 18.00 w ramach zajęć „Aktywnie nad jeziorem” odbędą się warsztaty kulinarne i ceramiczne.

W środę (2.05) o godz. 18.00 w wieży ratuszowej wystąpi Joanna Gawryszewska z zespołem. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto zarezerwować wejściówki.

W czwartek (3.05) o godz. 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP odprawiona zostanie msza za Ojczyznę. Następnie o godz. 12.45 zaplanowano oficjalne uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja pod pomnikiem Orła Białego. Po nich, w parku przy ul. Skłodowskiej – Curie odbędzie się piknik militarny. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można na nim obejrzeć pojazdy wojskowe, policyjne i strażackie, a także m.in. wziąć udział w warsztatach rycerskich. O godz. 16.00 w tym samym parku zaplanowano koncert muzyki operetkowej.

CO U SĄSIADÓW?

Wiele będzie się działo również poza stolicą powiatu. W niedzielę, 29 kwietnia, w Dźwierzutach odbędzie się druga odsłona MOTORstart, czyli otwarcia sezonu motocyklowego. W zeszłorocznej edycji wzięło udział około 60 motocyklistów. Jak będzie w tym roku?

– Nie nastawiamy się na ilość. Dla nas ważne jest to, że goście dobrze się czują i bawią – mówi dyrektor GOK w Dźwierzutach Ewa Dolińska-Baczewska. W czasie imprezy będzie również prowadzona zbiórka publiczna na leczenie małej Zuzi Więcek oraz rejestracja Dawców Szpiku zorganizowana we współpracy z Fundacją DKMS.

W Jedwabnie dominować będą imprezy sportowe. We wtorek (1.05) o godz. 12.00 na miejscowym stadionie odbędzie się Majówkowy Bieg po Zdrowie. Dzień później miłośnicy futbolu zmierzą się w Turnieju Szóstek Piłkarskich.

Mieszkańcy gminy Wielbark oraz spędzający tam majówkę turyści będą mogli obserwować zmagania wędkarzy biorących udział w rodzinnych zawodach na łowisku w Sasku Małym. Odbędą się one w czwartek (3.05). Początek – godz. 8.00.

(kee)