Gerard Will wywalczył tytuł mistrza Polski Wschodniej w karate kyokushin podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Białej Podlaskiej. Na trzecim stopniu podium stanęła Ewelina Mirosław.

Gerard wschodnim mistrzem

Na Mistrzostwach Polski Wschodniej klub ze Szczytna reprezentowało 4 zawodników. Najlepiej spisał się Gerard Will, który w kumite 80 kg był pierwszy. Po drodze pokonał Artura Borkowskiego z Otwocka i Marka Odzeniaka, wielokrotnego medalistę mistrzostw kraju. W finale w ciągu zaledwie 30 sekund udowodnił swoją wyższość nad Dawidem Łukawskim z Augustowa. W tej samej kategorii startował inny zawodnik SKKK z apetytem na medal – Artur Lutostański.

- Szkoda Artura, bo skręcił kolano i nie mógł powalczyć – ubolewa trener Piotr Zembrzuski. - Mógł być nawet nasz finał. Miał świetną formę, a teraz nie wiem nawet, czy wystartuje w Mistrzostwach Polski. Lutostański został ostatecznie sklasyfikowany na miejscach 5.-8. W Białej Podlaskiej na podium stanęła jeszcze Ewelina Mirosław. W kumite kobiet do 55 kg miała nawet szansę walczyć o złoto, ale w decydującym starciu uległa Luizie Karapetyan z Ostrołęki.

Do Białej Podlaskiej pojechał także debiutant Karol Kaszubowski. W kumite juniorów do 75 kg zajął miejsce 5.- 8. Poniżej oczekiwań wypadła trenująca od niedawna w SKKK zawodniczka z Lidzbarka Warmińskiego Klaudia Błońska. W kategorii +55 kg uplasowała się na miejscu 5.-8.

Do walk podczas Mistrzostw Polski Wschodniej stanęło łącznie blisko 150 karateków z 30 ośrodków. Szczytno drużynowo było na 9. pozycji. Z naszego województwa wyżej były tylko Bartoszyce.

***

Trzy medale bliźniaczych mistrzostw, ale przeprowadzanych we Wrocławiu, wywalczyli trenujący na co dzień w SKKK, ale reprezentujący Dzierżoniów bracia Krupowie. Krzysztof wywalczył srebrny krążek, natomiast Marcin i Piotr zajęli trzecie miejsca.