Szymon Gleba i Jakub Pietrzykowski zostali najlepszymi pięściarzami Warmii i Mazur podczas finałów, które w miniony weekend odbyły się w Szczytnie.

W sobotę 28 lutego szczycieńska Gwardia była organizatorem bokserskiego turnieju oraz siedmiu walk finałowych Mistrzostw Warmii i Mazur. W wojewódzkim finale wystartowało dwóch naszych zawodników – i obaj swoje decydujące walki wygrali. Szymon Gleba wywalczył tytuł mistrzowski w kategorii 50 kg kadetów, natomiast Jakub Pietrzykowski był najlepszy w kategorii 43 kg kadetów. Każdy z nich pokonał na punkty pięściarza Tygrysa Elbląg.

W Szczytnie przeprowadzono w tym samym dniu turniej, w którym uczestniczyły także kluby z Mazowsza. Stoczono 11 walk. Za najlepszego technika zawodów uznano Szymona Glebę

- Jestem dumny ze swoich zawodników, którzy zaprezentowali dojrzały i techniczny boks – mówi trener Zenon Jagiełło. - W marcu czekają nas trzy turnieje w Białymstoku, Radomiu i Poznaniu, które będą przygotowaniem do międzynarodowego turnieju w Szwecji, gdzie będą występować jako zawodnicy kadry Polski.