Rozpoczęła się VI edycja Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Trwa pierwszy etap naszej zabawy. W tym tygodniu prezentujemy listę kandydatów z gminy Dźwierzuty i przypominamy, jak radzili sobie w poprzednich odsłonach plebiscytu.

Gmina supersołtysek

Plebiscyt na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie Czytelnicy mogą wybierać spośród wszystkich sołtysów w poszczególnych gminach. W ten sposób z każdej z nich do finałowej piętnastki dostanie się po jednym (wyjątkiem jest największa w powiecie gmina Szczytno, gdzie Czytelnicy wybiorą dwóch). Stawkę uzupełnią jeszcze kandydaci zgłoszeni przez samorządy. Wtedy rozpocznie się drugi etap. W tym tygodniu prezentujemy listę sołtysów z gminy Dźwierzuty. W dotychczasowych edycjach plebiscytu najwyższe miejsca zajmowały panie. W 2008 roku w głosowaniu Czytelników najlepiej wypadła sołtys Popowej Woli, Kazimiera Klobuszeńska, plasując się na 5. miejscu. Rok później ta sama pozycja przypadła Elżbiecie Poniatowskiej z Rańska. W 2010 roku pani Elżbieta powtórzyła ten wynik. Dwa lata temu głosami Czytelników na 2. miejscu uplasowała się Monika Madrak z Sąpłat. W ubiegłym roku honor panów sołtysów obronił Kazimierz Malik z Dźwierzut, zajmując 3. miejsce. Walka o podium była jednak bardzo zacięta, bo zaledwie o włos wyprzedził Monikę Madrak, która uplasowała się na czwartej pozycji.

Przypominamy, że w tym roku Czytelnicy mogą głosować także za pomocą SMS-ów. Pełna lista sołtysów znajduje się na naszej stronie internetowej www.kurekmazurski.pl. Tam też podane są dokładne informacje, w jaki sposób głosować za pomocą SMS-ów. Koszt jednego to 1 zł + VAT.

(kee)

SOŁTYSI Z GMINY DŹWIERZUTY: Dąbrowa – Agnieszka Rudnicka (DPSUPERS1), Dźwierzuty – Kazimierz Malik (DPSUPERS2), Gisiel – Leszek Budny (DPSUPERS3), Jabłonka – Mieczysław Suchecki (DPSUPERS4), Jeleniowo – Edward Kaczmarczyk (DPSUPERS5), Linowo – Marek Pichal (DPSUPERS6), Nowe Kiejkuty – Bernarda Mikulak (DPSUPERS7), Łupowo – Katarzyna Szynkiewicz (DPSUPERS8), Miętkie – Włodzimierz Grzywiński (DPSUPERS9), Olszewki – Danuta Tabaka (DPSUPERS10), Orżyny – Dariusz Lepczak (DPSUPERS11), Popowa Wola – Kazimiera Klobuszeńska (DPSUPERS12), Rańsk – Elżbieta Poniatowska (DPSUPERS13), Rumy – Irena Osojca (DPSUPERS14), Sąpłaty – Monika Madrak (DPSUPERS15), Stankowo – Zdzisław Samborski (DPSUPERS16), Targowo – Radosław Dąbrowski (DPSUPERS17),

Grodziska – Janusz Suchecki (DPSUPERS18).