Rekordowy wynik zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zanotowano w gminie Szczytno. Jej mieszkańcy zasilili konto fundacji kwotą ponad 46 tys. złotych.

Gmina z kolejnym orkiestrowym rekordem
Ostateczny wynik zbiórki okazał się jeszcze lepszy niż prezentują na zdjęciu zaangażowani w akcję wolontariusze

Gmina Szczytno, już kolejny rok z rzędu, może się pochwalić rekordowym wynikiem zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem, dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać ponad 46 tys. złotych! Na tę kwotę złożyły się: wpłaty do e-skarbonki (25,9 tys. zł), środki od strażaków z OSP Olszyny (7,5 tys. zł), których nie uwzględniliśmy, podając wyniki poszczególnych gmin powiatu w ubiegłym tygodniu, oraz pieniądze wrzucone bezpośrednio do puszek wolontariuszy (12,9 tys. zł).

Na terenie gminy zbiórki były prowadzone m.in. w podległych jednostkach oraz w sklepach. W niektórych sołectwach, jak choćby w Kamionku, zorganizowano kiermasze ciast. Nie zabrakło też licytacji podarowanych przez darczyńców fantów.

Tegoroczny wynik zbiorki jest o blisko 10 tys. zł wyższy od ubiegłorocznego. Wówczas z terenu gminy na konto WOŚP trafiło 37,3 tys. złotych.

(ew)