LIGA OKRĘGOWA SENIORZY

9 kolejka - 27-28 września

Bramka dla MKS: Michał Bondaruk (80)

MKS: Cichy , Gregorczyk, M. Magnuszewski, Mastyna, Głodzik, Duszyński, Krupiński (65 Bartnikowski), Grabowski, Zaręba, Dębek (70 A. Magnuszewski), Droliński (60 Bondaruk)

Skuteczni u siebie gracze MKS-u dopiero w czwartym wyjazdowym spotkaniu przypomnieli sobie, że do siatki można trafiać również na boisku rywala. W niedzielnym meczu na gola szczytnian przyszło jednak czekać długo, bo aż do 80 min.

Podopieczni Zbigniewa Magnuszewskiego mogli się odblokować znacznie szybciej. W pierwszej połowie przed szansą strzelenia bramki dwukrotnie stawał Dębek. Były to w zasadzie jedyne groźne sytuacje w tej części spotkania, gospodarze bowiem nie stworzyli żadnej sytuacji.

Bramki i większe emocje były po przerwie. W 62 min MAMRY wykonywały rzut rożny. Dośrodkowanie trafiło na głowę jednego z ich zawodników, który umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie bramki szczytnianie ruszyli zdecydowanie do przodu. Jak powiedział nam szkoleniowiec MKS-u, jego zawodnicy stworzyli pięć stuprocentowych okazji. Nie wykorzystali ich Dębek, Zaręba, Bondaruk, A. Magnuszewski i Mastyna. Piłka znalazła drogę do giżyckiej bramki tylko raz. W 80 min w pobliżu linii pola karnego "zamieszał" Bondaruk. Wobec jego uderzenia prawą nogą z 12 m bramkarz był bezsilny. Niedługo potem goście mieli trochę szczęścia - w 82 min piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Cichego.

BŁĘKITNI Pasym - PŁOMIEŃ Ełk 4:1 (2:0)

Bramki dla BŁĘKITNYCH: Marek Gawdziński (14), Sebastian Łukaszewski (20), Marcin Gołębiewski (54 -k., 80)

BŁĘKITNI: Stefaniak (82 Martin), Gołaszewski, Łachmański, Ziętak, Borkowski, Młotkowski, M. Mazurek, S. Łukaszewski (71 Michałek), Pławski (88 Matwiej), Gołębiewski, Gawdziński (73 Łączyński)

Goście wyróżniali się w Pasymiu jedynie dobrymi warunkami fizycznymi. Jak powiedział "Kurkowi" kierownik drużyny BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka, PŁOMIEŃ był chyba najsłabszym zespołem goszczącym dotychczas w grodzie nad Kalwą.

W początkowych minutach szczególną aktywnością wyróżniał się Gołębiewski, który niepokoił bramkarza gości w 3, 5 i 10 min. Pierwszy do siatki trafił jednak Gawdziński po otrzymaniu podania od Pławskiego. Niedługo po objęciu prowadzenia BŁĘKITNI przeprowadzili bardzo ładną akcję, którą wykończył celnym strzałem (piłka odbiła się najpierw od słupka) Łukaszewski. Chwilę potem przed szansą stanął Młotkowski, ale z 4 m trafił w bramkarza.

Po zmianie stron gospodarze starali się zwracać nieco więcej uwagi na grę w obronie, nie rezygnując przy tym ze zdobywania kolejnych bramek. W 54 min w polu karnym padł Gołębiewski. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" był sam poszkodowany.

Na przeprowadzenie pierwszej składnej akcji PŁOMIEŃ potrzebował aż 59 minut. Wtedy bowiem uderzoną silnie piłkę Stefaniak wybił na poprzeczkę. Futbolówka wyszła w pole i obrońcy wyjaśnili sytuację. Pasymska defensywa nie wyjaśniła za to sytuacji w 73 min i chwila nieuwagi kosztowała ich utratę bramki. Goście zwietrzyli w tym momencie swoją szansę i ruszyli do przodu. Odkrycie się ełczan miejscowi wykorzystali w 80 min. Jeszcze na własnej połowie piłkę przejął Gołębiewski. Popędził z nią do przodu i po kilkudziesięciometrowym rajdzie ustalił wynik meczu.

Kierownik Lipka wyróżnił w zwycięskim zespole Gołębiewskiego i Łukaszewskiego.

PISA Barczewo - LZS Lubomino-Wilczkowo 2:1 (1:1)

GRANICA Bezledy - VICTORIA Bartoszyce 2:2 (1:0)

ŁYNA Sępopol - ROMINTA Gołdap 2:1 (0:0)

POGOŃ Ryn - DKS Dobre Miasto 4:1 (2:0)

OLIMPIA Miłki - MAZUR Pisz 3:2

JURAND Barciany - CRESOVIA Górowo Iławeckie 2:1 (1:0)

Tabela

1.LUBOMINO 9 20 21-11 2.ROMINTA 9 19 19-10 3.BŁĘKITNI 9 18 20-12 4.MAMRY 9 15 16- 8 5.VICTORIA 9 15 22-15 6.JURAND 9 14 15-11 7.OLIMPIA 9 14 13-11 8.SZCZYTNO 9 13 18- 9 9.ŁYNA 9 12 19-18 10.DOBRE MIASTO 9 12 15-18 11.CRESOVIA 9 10 10-15 12.POGOŃ 9 10 18-30 13.MAZUR 9 9 9-17 14.PŁOMIEŃ 9 7 12-22 15.PISA 9 7 13-25

16.GRANICA	9    6   8-15

JUNIORZY STARSI

6 kolejka - 27 września

MKS Szczytno - ROMINTA Gołdap 0:1 (0:1)

OMULEW Wielbark - SZELĄG Zwierzewo 3:1 (3:0)

Bramki dla OMULWI: Bartosz Abramczyk (15, 27), Wojciech Nowak (40)

Wyr.: Bartosz Abramczyk, Wojciech Nowak, Łukasz Lewandowski

MŁODZICY GRUPA IV

MKS Szczytno - BŁĘKITNI Pasym 7:1 (2:1)

Bramki: dla MKS: Michał Suchecki (10, 30, 52, 63), Piotr Przetak (54), Szymon Pietrzak (58), Rafał Orzoł (60); dla BŁĘKITNYCH: Rafał Maziuk (19)

Wyr.: Michał Suchecki

TRAMPKARZE GRUPA IV

MKS Szczytno - BŁĘKITNI Pasym 4:3 (2:3)

Bramki: dla MKS: Łukasz Klimek (11, 58), Maciej Nasiadka (14), Bartosz Jeger (55); dla BŁĘKITNYCH: Daniel Przecioska (1, 26, 28)

Wyr.: Mateusz Dudziec, Łukasz Klimek, Kamil Świtaj (MKS)

KLASA "A" SENIORZY

7 kolejka - 28 września

GRUPA III

STRAŻAK Olszyny - KORONA Klewki 2:1 (1:0)

Bramki dla STRAŻAKA: Paweł Kozicki (17, 90)

STRAŻAK: Przybysz, A. Siwicki, A. Nowakowski, P. Kozicki, Saluszewski, Tyczyński (46 Robert Kozicki), S. Rapacki, Drozd, C. Nowakowski, K. Siwicki (58 Ryszard Kozicki), Paprocki

Druga w tabeli KORONA przyjechała do Olszyn zapewne po trzy punkty, ale wróciła do domu jak niepyszna. W 17 m strzałem w okienko popisał się Paweł Kozicki. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry zapewnił STRAŻAKOWI pierwsze w sezonie zwycięstwo. Emocji w końcówce nie brakowało, bo w 89 min KORONA zdobyła bramkę na 1:1.

OMULEW Wielbark - GKS Stawiguda 1:5 (0:2)

Bramka dla OMULWI: Adam Mikulski (75)

OMULEW: Walewski (46 Trawiński), Czarkowski, Olender, Trzciński, Berk, Szewczyk, Deptuła, Mikulski, Wilga, Abramczyk, Rafałowicz

Dwucyfrówki tym razem nie było, ale 1:5 z liderem to i tak niezbyt honorowy wynik. Piłkarze OMULWI potrafili mimo wszystko kolejny raz pokonać bramkarza rywali. Celne trafienie zaliczyli "tradycyjnie" na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem.

GKS Dźwierzuty - LEŚNIK Nowe Ramuki 2:1 (2:0)

Bramki dla GKS: Rafał Szymański (15), Dariusz Zawitowski (30)

GKS: Len, Krawczyk, Rapińczuk, Nadolny, Hubacz, Hoffer (61 Karpiński), Zawitowski, Sztymelski, Szymański, Świokło, Orłowski (71 D. Zaborowski)

GKS zagrał w wyraźnie osłabionym składzie: zabrakło pięciu podstawowych zawodników, ponadto paru piłkarzy wróciło na boisko po absencji. Może właśnie dlatego gospodarze potrafili się zmobilizować i ograć rywala.

W pierwszej połowie miejscowi dominowali, czego efektem były dwie bramki. Na uznanie zasługuje zwłaszcza piękny gol zdobyty strzałem z rzutu wolnego przez Szymańskiego. Po zmianie stron agresywniej zagrali przyjezdni. LEŚNIK strzelił bramkę z rzutu karnego i zrobiło się trochę nerwowo. Na szczęście zespół Dźwierzut zdołał uratować trzy punkty.

ORZEŁ SPARTA Biesal - MKS Jeziorany 2:3

FORTUNA Gągławki - GLKS Jonkowo 0:2

OSP Gryźliny - SRWSiO Słupy 3:0

Tabela

1.STAWIGUDA 7 19 26-10 2.JEZIORANY 7 16 18-10 3.KORONA 7 13 20- 6 4.DŹWIERZUTY 7 13 18-13 5.GRYŹLINY 7 13 13- 9 6.FORTUNA 7 12 12-13 7.JONKOWO 7 11 10- 9 8.LEŚNIK 7 8 14-10 9.SŁUPY 7 6 21-17 10.STRAŻAK 7 4 7-17 11.ORZEŁ 7 4 10-23

12.OMULEW		7   1   5-37

JUNIORZY MŁODSI

STRAŻAK Olszyny - KORONA Klewki 4:2 (1:2)

Bramki dla STRAŻAKA: Adrian Łepkowski (36), Jarosław Prusiński (50- k., 70), Dominik Husak (63)

GKS Dźwierzuty - LEŚNIK Nowe Ramuki 1:0 (1:0)

KS Grunwald - ZRYW Jedwabno 1:1 (1:1)

Bramka dla ZRYWU: Daniel Włodkowski (15)

ZRYW: Mateusiak, Kawiecki, Woźniak (46 Kotlarzewski), Achremczyk (76 Dąbrowski), Wronowski (26 Sznajder), Mierzejewski, D. Włodkowski, P. Włodkowski, Dymek, Żmijewski

Losy meczu rozstrzygnięte zostały już na samym jego początku. Najpierw w 15 min do bramki trafił D. Włodkowski. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Tuż przed przerwą po raz kolejny w tym sezonie wykazał się Mateusiak - w 44 min obronił rzut karny. W drugiej połowie przeważali goście. Gdyby Dymek miał lepiej nastawiony celownik, ZRYW mógłby zasiąść na fotelu lidera.

OLIMPIA II Olsztynek - MAZUR Świętajno 4:2 (1:1)

Bramki dla MAZURA: Marek Piekarski (28), Piotr Piotrowski (60)

MAZUR: T. Guziak, M. Guziak, Szostak (20 K. Gšdek), Frankowski, Paradowski, K. Rapacki, R. Rapacki, Piekarski (58 Tański), Kozioł, Piotrowski (70 D. Gądek), Pantel

Było to wyrównane spotkanie, w którym szczęście w końcówce uśmiechnęło się do gospodarzy. Rezerwy OLIMPII dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale zespół ze Świętajna za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Po zmianie stron MAZUR miał przewagę, lecz grał nieskutecznie. W 80 i 85 min miejscowi wyprowadzili dwie kontry, które zadecydowały o wyniku meczu.

MAX-BUD Piątki - ŹRÓDLANI Łyna 2:2 (1:1)

ORZYC Janowo - ZEON Wierzbica 2:0 (2:0)

Pauzował KORMORAN Ruszkowo

Tabela

1.MAX-BUD 6 12 17- 6 2.KORMORAN 5 12 17-10 3.ZRYW 5 11 14- 6 4.ORZYC 6 10 23-11 5.ZEON 5 6 10-10 6.ŹRÓDLANI 5 5 13-17 7.GRUNWALD 6 5 12-19 8.OLIMPIA II 5 4 11-24

9.MAZUR		5   1   8-21