Uczniowie z gminy Rozogi mają największą w powiecie wiedzę z dziedziny pożarnictwa i ratownictwa medycznego. W powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajęli pierwsze miejsca w dwóch spośród trzech kategorii wiekowych.

Górą młodzież z RozógPowiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w miniony czwartek w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie. Wzięło w nich udział 30 uczniów podzielonych na trzy grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Uczestnicy najpierw musieli rozwiązać test pisemny. Potem ci, którzy wykazali się w nim największą wiedzą, odpowiadali na pytania komisji. Dotyczyły one m.in.: historii pożarnictwa, szeroko pojętej działalności OSP i PSP, wyposażenia strażackiego, profilaktyki przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak się okazało, najlepiej w eliminacjach poradzili sobie uczniowie z gminy Rozogi. W dwóch spośród trzech grup wiekowych zajęli I miejsca, a w jednej – drugie i trzecie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 29 kwietnia w Orzyszu.

(ew)

Wyniki:

Grupa I (szkoły podstawowe): 1. Szymon Jagiełło (SP w Szymanach), 2. Dawid Kręciewski (SP Rozogi), 3. Jakub Kulas (SP Klon); grupa II (gimnazja): 1. Natalia Drężek (Gimnazjum w Rozogach), 2. Aleksandra Zawitowska (Gimnazjum w Dźwierzutach), 3. Michał Sokołowski (Gimnazjum w Lipowcu); grupa III

(szkoły ponadgimnazjalne) : 1. Nikodem Zyśk (ZS w Rozogach), Dawid Mikołajczyk (ZS w Rozogach), 3. Arkadiusz Żuchowski (ZS nr 3 w Szczytnie).