Dwanaście drużyn ze szkół podstawowych wzięło udział w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Siatkowej 3-osobowej Dziewcząt i Chłopców. Zwyciężyli goście z Pisza i Górowa Iławeckiego. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 zdobyli brązowe medale, dziewczęta zajęły czwarte miejsce.

Goście najlepsi w Mistrzostwach Województwa

Mistrzostwa naszego województwa 12-latków w Mini Piłce Siatkowej „3” odbyły się 17 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. W finale spotkały się reprezentacje szkół podstawowych z Gołdapi, Górowa Iławeckiego, Bartoszyc, Łączna, Lechowa, Zwierzewa, Pisza, Bartoszyc i Braniewa. Nasze miasto reprezentowali młodzi siatkarze i siatkarki, podopieczni Anny Rybińskiej i Łukasza Dymerskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6. W turnieju dziewcząt nasze siatkarki meczu uległy 1:2 SP z Górowa, wygrały 2:1 z SP Zwierzewo, w półfinale przegrały 1:2 z późniejszymi mistrzyniami SP nr 4 z Pisza.

W meczu o trzecie miejsce nie dały rady SP nr 3 z Bartoszyc, przegrywając 0:2. W finałowym meczu dziewcząt SP nr 4 Pisz zwyciężył 2:0 SP z Górowa Iławeckiego. Lepiej powiodło się chłopcom, którzy w rozgrywkach grupowych pokonali 2:1 SP Łączno 2:1 SP Lechowo. W półfinale ulegli 1:2 SP Górowo Iławeckie. W meczu o brązowy medal wygrali ponownie z SP Łączno 2:1. W finale SP Górowo Iławeckie pokonała 2:1 SP Gołdap. – Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Naszym zespołom zabrakło trochę ogrania i doświadczenia – podsumowuje zawody trenerka Anna Rybińska.

(iz)