Siatkarki z Gimnazjum Sportowego ZS nr 3 ze Szczytna zajęły czwarte miejsce w województwie. Zwyciężyło Gimnazjum nr 2 z Elbląga.

Gościnne gospodynie

Niezwykle gościnne okazały się siatkarki z Gimnazjum Sportowego ZS nr 3, które w ostatnią środę w swojej hali przegrały wszystkie mecze podczas rozgrywanego w niej finału mistrzostw województwa warmińsko – mazurskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Miejscowe w zawodach zorganizowanych przez PCSTiR przegrały kolejno z Gimnazjum Ruciane Nida 0:2 (-10, -20), Gimnazjum nr 2 Elbląg 0:2 (-19, -11) i Gimnazjum nr 2 Bartoszyce 0:2 (-15, -21). Inne wyniki- Bartoszyce – Elbląg 1:2 (-17, 23, -12), Bartoszyce – Ruciane 2:1 (-16, 23, 13), Ruciane Nida – Elbląg 0:2 (-15, -19).

Puchary i medale wręczali wicestarosta Sylwia Jaskulska oraz dyrektor ZS nr 3 Piotr Karczewski. Wyróżniono też najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach. W drużynie gospodyń najlepszą zawodniczką została uznana Joanna Sikorska. Poziom zawodów chwalił przewodniczący warmińsko – mazurskiego Szkolnego Klubu Sportowego Wacław Wasiela.

- Wśród finalistek nie było przypadkowości. Reprezentowały dobry poziom, wcześniej przebijając się przez gęste sito eliminacji – podsumowuje szef wojewódzkiego SKS-u.

Zwyciężczynie - zawodniczki z Gimnazjum nr 2 z Elbląga będą reprezentować nasze województwo w Gimnazjadzie, która za dwa miesiące odbędzie się w Radomiu.