Ośmioosobowa reprezentacja JURANDA Szczytno przywiozła z Mistrzostw Warmii i Mazur w lekkiej atletyce aż 12 medali, w tym 7 złotych.

Grad medali w wojewódzkiej rywalizacji
W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem seniorów kolejność na podium była identyczna. Trener Maciej Bukowiecki nie krył satysfakcji

W sobotę na kortowskim stadionie lekkoatletycznym w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w lekkiej atletyce w kategoriach wiekowych U18 oraz OPEN. Na starcie pojawiło się ośmioro reprezentantów JURANDA Szczytno, z których aż siedmioro zdobyło 12 medali, w tym 7 złotych. Jedynym, który nie wywalczył żadnego krążka, ale dwukrotnie otarł się o podium, był Kacper Ruciński. Zarówno w kuli, jak i w dysku ustanowił rekordy życiowe i zajął dwukrotnie czwarte miejsce. W Olsztynie wystąpili także młodsi zawodnicy JURANDA, którzy przygotowują się do zbliżających się finałów LDK oraz Mistrzostw Polski U16.