W sobotę 28 października wieczorem na odcinku DK 53 między Młyńskiem a Olszynami 71-letni mieszkaniec gminy Szczytno, kierujący chryslerem, chcąc uniknąć zderzenia z łosiem, zjechał na lewy pas jezdni.

Groźna kraksa koło Młyńska
Wszyscy uczestnicy wypadku, w tym 2-letnie dziecko i kobieta w zaawansowanej ciąży trafili do szpitali

Mimo to uderzył w stojące na drodze zwierzę, a następnie w jadącego z naprzeciwka volkswagena. Autem tym podróżowała trzyosobowa rodzina – mężczyzna, kobieta w zaawansowanej ciąży oraz 2-letnie dziecko. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Na szczęście odniesione obrażenia nie zagrażały ich życiu. Kierowcy obu pojazdów – 71-latek oraz ciężarna mieszkanka gminy Szczytno byli trzeźwi.

To nie jedyne zdarzenie z udziałem leśnej zwierzyny w ostatnich dniach. W piątkowe popołudnie w Szymankach 48-letni mieszkaniec gminy Biskupiec kierujący ciężarowym iveco uderzył w jelenia, który wyskoczył na jezdnię. Z kolei w sobotę 28 października na DK 58 w pobliżu miejscowości Krawno 25-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego kierujący fiatem uderzył w zwierzę leśne, które wybiegło z lasu. Obaj kierowcy nie odnieśli obrażeń.