Przekraczanie prędkości, jazda na podwójnym gazie oraz łamanie zakazu sądowego to główne grzechy kierowców, którzy w miniony weekend na terenie powiatu szczycieńskiego wpadli w ręce policji.

Grzeszni kierowcy
W miniony długi weekend policjanci ruchu drogowego mieli pełne ręce roboty

W poniedziałek 11 listopada w Szczytnie kierujący seatem 66-latek pędził o 52 km/h za dużo niż pozwalają przepisy. Natomiast w Rozogach kierowca citroena, w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h, mknął swoim autem, mając na liczniku 115 km/h. Obaj mężczyźni na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty oraz po 10 punktów karnych.

W niedzielę 10 listopada w jednej z miejscowości w gminie Jedwabno policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Tor jego jazdy wskazywał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia stróżów prawa okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 67-latek miał w organizmie prawie 0,9 promila mocnego trunku. Dzień wcześniej także został zatrzymany do kontroli, podczas której wyszło na jaw, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do lipca przyszłego roku.

W poniedziałek w Szczytnie przed godziną 13.00 policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach okazało się, że 15-latek nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Funkcjonariusze zakazali młodemu mieszkańcowi gminy Szczytno dalszej jazdy. Sporządzona przez nich dokumentacja trafi teraz do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.