Trójka zawodników Gwardii Szczytno uczestniczyła w Białymstoku w IX Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym Młodzieży w Boksie. Kilka dni wcześniej szczycieńscy pięściarze udali się znacznie liczniej na Sobotę Bokserską do Ostrołęki.

W stolicy Podlasia jako pierwsza zaprezentowała się Paulina Radulska (52 kg), która walczyła z tegoroczną mistrzynią Polski Różą Asanowicz z klubu Boxing Sokółka. Paulina zebrała cenne doświadczenie, ale uległa faworyzowanej przeciwniczce.

Szans swoim rywalom nie dali za to Maciej Mielczarczyk (50 kg) i Daniel Więcek (52 kg), którzy swoich rywali tak półfinałowych, jak i finałowych pokonali przez TKO.

Nieco wcześniej pięściarze Gwardii pojechali w aż 30-osobowym składzie na Sobotę Bokserską do Ostrołęki. - Wyjazd w tak licznym składzie był możliwy dzięki wójtowi gminy Szczytno, który udostępnił transport. W skład Gwardii weszli także młodzi bokserzy z okolicznych miejscowości takich jak : Rudka, Prusowy Borek, Szymany i Lipowiec. Dla wielu osób był to debiut w krzyżowaniu rękawic na ringu bokserskim – relacjonuje trener Zenon Jagiełło. Ekipa szczycieńska była najliczniejsza spośród tych, które wzięły udział w tym pokazowym turnieju. Jak mówi szkoleniowiec Gwardii, największe emocje wokół ringu wzbudziły pojedynki pań.

(orz)