Agata Kosińska wywalczyła brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Młodzików w Judo, który odbył się w austriackim Strasssalchem.

Gwardziści w Austrii

Zawodniczka Gwardii Szczytno startowała w kategorii do 57 kg. - O krok od zdobycia medalu był także Wiktor Dodajewski (-50 kg), który po pomyślnym przebrnięciu przez eliminacje, w walce o brązowy medal wysoko prowadził na punkty, ale w ostatnich sekundach uległ zawodnikowi gospodarzy – relacjonuje trener Michał Dymerski.

Koło Salzburga starowała jeszcze trójka naszych młodych judoków. Kacper Maroszek ( 81 kg) zajął 7. miejsce, a Jonasz Krzysztonek (-50 kg) - 9. Paweł Kosiński odpadł w eliminacjach.

W turnieju uczestniczyło ponad 500 judoków z Austrii, Węgier, Niemiec, Litwy, Ukrainy, Czech, Francji, Słowenii i Polski.