Zawodnicy Gwardii Szczytno uczestniczyli w litewskim Mariampolu w międzynarodowym turnieju bokserskim. W swojej kategorii triumfowało trzech naszych pięściarzy. Zawodnicy Gwardii Szczytno uczestniczyli w litewskim Mariampolu w międzynarodowym turnieju bokserskim.

Gwardziści w międzynarodowym gronie
Zawodnicy Gwardii, oprócz godnego reprezentowania gmin: Szczytno (miejskiej i wiejskiej) i Jedwabno, znajdują czas na zawieranie nowych znajomości

W swojej kategorii triumfowało trzech naszych pięściarzy. W Mariampolu swoją klasę potwierdzili: Maciej Mielczarczyk (kadet 64 kg), Igor Jędrzejczyk (młodzik 56 kg) i Gracjan Ludtke (kadet 56 kg). Każdy z tej trójki zajął pierwsze miejsce, a w finale nasi pięściarze wygrywali jednogłośnie na punkty z rywalami z Litwy i Estonii. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli: Patryk Borucki (kadet 75 kg) i Maciej Modrzejewski (kadet 70 kg). W walkach finałowych ulegli oni na punkty zawodnikom z Litwy. Swoje pierwsze starcia przegrali: Kacper Deptuła (kadet 44 kg) i Kacper Ptak (kadet 48 kg).

W turnieju wzięło udział około 100 zawodników z Rosji, Estonii, Łotwy, Litwy i Polski.

Szczycieńscy bokserzy wracali do domów nieco dłuższą trasą, zajeżdżając na zasłużony dłuższy prysznic do znanego Aquaparku w Druskiennikach.

(gp)