Ekipa SKKK Szczytno przywiozła siedem pucharów z Mistrzostw Polski Wschodniej

i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Ostrołęce. Bohaterką szczycieńskich karateków była Emilia Gwiazda, dwukrotnie wchodząca na podium.

Gwiazda Emilii świeciła najjaśniej

Emilia Gwiazda, występująca w kategorii młodzików (55 kg) wygrała kumite, natomiast w kata (ćwiczenia reżyserowane) zajęła 2. miejsce. O pechu może mówić Julia Wojciechowska, która w kata zabrakło zaledwie 0,1 p. do podium. Ta sama zawodniczka mogła się jednak cieszyć ze srebra w kumite w kategorii 60 kg.

Powodów do radości nie zabrakło także podczas MP Wschodniej. Adrian Staszewski wygrał kategorię 65 kg, a swój udany występ przypieczętował finałowym nokautem. O złoto walczyła również Ewelina Mirosław (55 kg). W ostatniej walce po dogrywce sędziowie wskazali na jej przeciwniczkę z Olsztyna. Srebro zdobył także Artur Kwieciński (75 kg), który w drodze do finału pokonał m.in. Konrada Willa, brata Gerarda z SKKK. O miła niespodziankę postarał się junior Piotr Olszewski, debiutujący z tego typu zawodach. Nie pozwolił zjeść się tremie i w kategorii 65 kg zajął drugie miejsce.

- Piotr trenuje u nas od niedawna, ale gdy pojawił się na treningach zauważyłem u niego to coś. – komentuje sensei Piotr Zembrzuski. - Teraz będzie musiał ciężko trenować, żeby udowodnić, że ten wynik nie jest przypadkowy.

Karatecy z SKKK w klasyfikacji drużynowej mistrzostw młodzików zajęli 2. lokatę, natomiast w MP Wschodniej uplasowali się na 3. miejscu.