Grudzień w Polskim Czerwonym Krzyżu upłynął pod znakiem „Czerwonokrzyskiej gwiazdki” - ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej kierowanej do najuboższych rodzin. W Szczytnie wolontariusze zebrali blisko tonę żywności.

Gwiazdka Czerwonego Krzyża
Szczycieńscy wolontariusze zebrali blisko tonę produktów żywnościowych

W Szczytnie zbiórka żywności została przeprowadzona na początku grudnia w marketach Carrefour i Intermarche. Zorganizował ją Oddział Rejonowy PCK w Szczytnie wraz ze szczycieńskim Klubem Honorowych Dawców Krwi oraz wolontariuszami ze szkół. - 23 wolontariuszy robiło wszystko, co w ich mocy, aby jak najwięcej zebrać żywności i wypełnić kosze po same brzegi, co oczywiście udało się osiągnąć, a nawet więcej niż zakładano - mówi Sławomir Staszak, współorganizator zbiórki. - Mieszkańcy powiatu szczycieńskiego nie są obojętni na potrzeby innych ludzi i z ochotą dzielą się w tym szczególnym okresie – dodaje. Podkreśla, że pomoc materialna to nie jedyny wymiar „Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”. - Równie ważna jest towarzysząca jej rodzinna, ciepła atmosfera i radość dzielenia się z innymi w tych niepowtarzalnych dniach. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym Polski Czerwony Krzyż może każdego roku podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

Łącznie zebrano prawie tonę produktów żywnościowych, głównie: cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy i słodycze, z których przygotowano 140 paczek świątecznych o łącznej wartości ok. 7 000 złotych.

(s)