Rowerowa ścieżka wokół szczycieńskiego Jeziora Domowego Dużego była miejscem jazdy indywidualnej na czas podczas kolarskiego maratonu MTB – „Gwiazda Mazurska”, firmowanego przez Cezarego Zamanę, znanego i cenionego kolarza, zwycięzcę Tour de Pologne. Najlepsza wśród kobiet w kategorii FK 5 była mieszkanka naszego miasta Halina Biziuk.

Halina Biziuk gwiazdą w Szczytnie

Jazda na czas malowniczą trasą rowerową wokół szczycieńskiego jeziora już po raz drugi zaingurowała czterodniowy maraton kolarski „Gwiazda Mazurska”.

W miniony czwartek 5-kilometrową trasę pokonało 226 miłośników kolarstwa. Najszybciej przejechał ją Michał Wyźlic z Lubawy (7 min. 17 sek.), drugi był Radosław Gołębiewski z Torunia (7min. 22 sek.) a trzeci Krzysztof Macieja z Włocławka (7 min. 29 sek.). Tuż za nimi uplasował się Paweł Szczygielski ze Szczytna (7 min. 38 sek.), który w swojej kategorii wiekowej (FM 3) był trzeci. Wśród kilkunastu zawodników ze Szczytna i okolic, których głośno dopingowali członkowie grupy rowerowej „Kręcioły” największy sukces osiągnęła Halina Biziuk (10 min. 7 sek). W kategorii FK 5 była pierwsza.

– Do startu w Szczytnie namówili mnie przyjaciele. Nie spodziewałam się takiego sukcesu – mówiła szczęśliwa pani Halina. Trzecie miejsca na podium w kategorii FM 1 zajął Mateusz Jędrzejczak ze Szczytna (8 min. 11 sek.). Pecha mieli Zygfryd Leska (FM 6, 8 min 59 sek.) ze Szczytna oraz Michał Grotkowski (HM 2, 10 min. 54 sek.) z Pasymia, którzy uplasowali się tuż za podium. Po raz pierwszy w szczycieńskiej czasówce wystartował kolarz z zagranicy. Alexander Kamynin z Kaliningradu (8 min. 17 sek.) w kategorii FM 3 zajął 17. miejsce.