Lotnisko w Szymanach to nie tylko miejsce skąd możemy udać się w daleką podróż. W porcie lotniczym można już było przywitać Nowy Rok oraz miło spędzić czas z okazji Dnia Dziecka. Już w najbliższym czasie na chętnych będą czekały kolejne atrakcje.

Halloween na lotnisku
Już niedługo na lotnisku będzie można poznać tajniki kosmosu

Okazją do tego będzie zbliżające się Halloween. Organizatorzy przedsięwzięcia „Odlotowe Halloween pod gwiazdami” zapewniają, że atrakcji zaplanowanych w lotniskowym terminalu nie zabraknie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla tych nieco starszych uczestników. Impreza rozpocznie się 29 października o godzinie 9.00 i potrwa do 15.00. W trakcie jej trwania będzie możliwe m.in. zwiedzanie lotniska wraz z przewodnikiem, który pokaże różne ciekawe miejsca oraz objaśni tajniki związane z funkcjonowaniem portu lotniczego.

Poza tym najmłodsi wezmą udział w specjalnych warsztatach plastycznych oraz w wielu grach i zabawach przygotowanych przez animatorów, będzie dostępny także „pokój strachu”. Dodatkowo będzie możliwość porozmawiania z osobami wykonującymi ciekawe zawody m.in. pracującym na lotnisku sokolnikiem.

Niewątpliwie główną atrakcją będą pokazy w mobilnym planetarium. W czasie trwającego 25 minut seansu zaprezentowane zostaną liczne animacje świetlne, które wraz z komentarzem przybliżą widzom tajniki kosmosu. Wstęp do planetarium będzie biletowany (10 zł). Wszyscy zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej lotniska w Szymanach.

Łukasz Łogmin