Po Karolu Kijewskim (Mistrz Polski U18) i Damianie Rodziaku (Mistrz Polski U20), także w kategorii do lat 23 tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w pchnięciu kulą przypadł reprezentantowi Juranda Szczytno. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Marok. Wysoką formę potwierdził także w rzucie dyskiem, gdzie zdobył srebrny medal.

Hat-trick w pchnięciu kulą
Wojciech Marok, Jakub Borkowski i Kacper Ruciński w komplecie awansowali do finałów pchnięcia kulą i rzutu dyskiem

Trzyosobowa reprezentacja Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Jurand Szczytno w ubiegły weekend wybrała się do Poznania, by walczyć o medale Mistrzostw Polski młodzieżowców (do lat 23). Rywalizację nasi zawodnicy rozpoczęli w sobotę konkursem pchnięcia kulą. Tu już na samym początku prowadzenie objął Wojciech Marok i nie oddał go do końca, zwyciężając z wynikiem 18.35. To już jego piąty medal w szczycieńskich barwach, a pierwszy złoty. Na czwartym miejscu uplasował się Jakub Borkowski (16,04), a ósmy był Kacper Ruciński (14,55).

W niedzielę swoją wysoką formę potwierdził Wojciech Marok. W konkursie rzutu dyskiem w ostatniej kolejce posłał dysk na odległość 53.79, czym zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski. Jakub Borkowski tym razem zajął piąte, a Kacper Ruciński szóste miejsce. O kolejności miejsc między nim decydował … 1 centymetr (Borkowski - 46.49; Ruciński - 46.48).

Skromna ekipa Juranda zdobyła łącznie 96 punktów, co przełożyło się na 14. miejsce w Polsce. Przy „zerowym” dorobku KS AZS UWM Olsztyn, klub ze Szczytna wysunął się zdecydowanie na prowadzenie w klasyfikacji punktowej w województwie warmińsko-mazurskim. Podopieczni trenera Macieja Bukowieckiego w tym roku kalendarzowym zdobyli już 10 medali Mistrzostw Polski, w tym aż 4 złote.

To nie koniec dobrych wiadomości. Wojciech Marok został powołany do reprezentacji Polski na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia, który odbędzie się 5 sierpnia w węgierskim Györ. Trenerem Polaków odpowiedzialnym za sekcję rzutów będzie Maciej Bukowiecki.

Marok wystartuje zarówno w rzucie dyskiem jak i w pchnięciu kulą. Tym samym będzie to już czwarty w tym roku reprezentant Polski ze Szczytna. Wcześniej w tej roli wystąpili: Joanna Marszelewska (dwukrotnie), Karol Kijewski (dwukrotnie) i Damian Rodziak (pięciokrotnie).