Za nami Dożynki Wojewódzkie. Podczas tegorocznych padły co najmniej dwa rekordy – ciepła i frekwencji, pogoda bowiem przypominała lipcową, a olsztynecki skansen wypełniło ponad 23 tys. uczestników. Nie zmieniło się jedno – piękne wieńce, bogate stoiska i okazja do złożenia podziękowań rolnikom. Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” uhonorowany został m.in. Zbigniew Golon.

Hodowca koni z Korpel odznaczony przez marszałka
Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie były dobrą okazją do złożenia podziękowań rolnikom i zasłużonym dla rolnictwa

Zbigniew Golon mieszka w Korpelach w gminie Szczytno. Jego postać jest doskonale znana w środowisku hodowców koni zimnokrwistych. Od 1978 roku prowadzi samodzielne gospodarstwo rolne o obszarze około 15 hektarów, specjalizując się w hodowli zwierząt, które często zdobywają uznanie na konkursach i wystawach.

Jednak rolnictwo to nie jedyna dziedzina, w której Zbigniew Golon aktywnie działał. W przeszłości był radnym Gminy Szczytno.

- Zbigniew Golon swoim życiem daje przykład pasji, determinacji i zaangażowania w rolnictwo, które nie tylko przekłada się na rozwój własnych gospodarstw, ale także inspiruje innych do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. To człowiek, który nie tylko dba o swoje zwierzęta i grunty, ale również aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej – wicemarszałek Sylwia Jaskulska, która towarzyszyła marszałkowi podczas wręczania odznaczeń nie kryje podziwu dla dokonań oznaczonych rolników, bo jak często przypomina, wychowała się na terenach wiejskich, tu mieszka i dobrze zna swoich sąsiadów.

Wśród wyróżnionych Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” znalazł się Zbigniew Golon z Korpel
Wicemarszałek Sylwia Jaskulska: - Zbigniew Golon swoim życiem daje przykład pasji, determinacji i zaangażowania w rolnictwo