* MKS wciąż dostaje baty * Huśtawka nastrojów w Pasymiu * Lemany trzymają się mocno * Pierwsza wygrana Mazura

IV LIGA

Jeziorak Iława - MKS Szczytno

7:0 (2:0)

Bramki-1:0 - Jakub Drzystek (15.), 2:0 - Daniel Jędrychowski (36.), 3:0 - Bartosz Dobroński (49.), 4:0 - Tomasz Sedlewski (51.), 5:0 - Bartosz Dobroński (52.), 6:0 - Tomasz Sedlewski (74.), 7:0 - Lucky Ekwueme (89.)

MKS: Gadomski, Kaszubowski (63. Łoński), Dawid (81. Długołęcki), Gregorczyk, M. Magnuszewski, Witkowski, Bogdanowicz (46. Kacprzak), Przetak, Orzoł (70. M. Pietrzak), Ambroziak, P. Pietrzak.

I weteran nie pomógł

Jak należało się spodziewać, MKS wyjechał z Iławy ze sporym bagażem bramek. Do przerwy wynik był w miarę honorowy, tuż po zmianie stron zaczęło się jednak ostre strzelanie. Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem szansę na honorowe trafienie miał Ambroziak, ale jego strzał z wolnego trafił w słupek.

Kłopoty z pozyskaniem wartościowych zawodników sprawiły, że trener Kacak sięgnął po kolejnego weterana, 39-letniego Romana Kaszubowskiego. Niestety, jego pojawienie się na boisku nie uchroniło drużyny przed najwyższą porażką od chwili powrotu do IV ligi.

Huragan Morąg - Vęgoria Węgorzewo 1:2, Płomień Ełk - Concordia Elbląg 1:0, Mrągowia Mrągowo - Czarni Olecko 4:0, Zatoka Braniewo - Mamry Giżycko 1:0, Sokół Ostróda - Polonia Pasłęk 2:1, Motor Lubawa - Zamek Kurzętnik 1:1, Start Działdowo - Granica Kętrzyn 1:0.

MKS Szczytno - Granica Kętrzyn

0:5 (0:1)

0:1 - Michał Wołowik (23.), 0:2 - Ernest Skórka (48.), 0:3 - Mariusz Wepa (54.), 0:4 - Ernest Skórka (67.), 0:5 - Konrad Gierak (84.)

MKS: Mikulak, Kaszubowski, Gregorczyk, Dawid (80. Długołęcki), Kacprzak (73. Bogdanowicz), Przetak, M. Magnuszewski, Witkowski (84. M. Pietrzak), Murawski, P. Pietrzak, Ambroziak.

Z kim ma w tym sezonie wygrywać MKS, skoro przedostatni zespół pakuje mu aż 5 bramek? Mikulak zachował czyste konto tylko do 23. min, gdy pięknym strzałem z 30 m pokonał go Wołowik. Tuż przed gwizdkiem na przerwę do remisu mógł doprowadzić Kacprzak, ale jego uderzenie głową wybronił bramkarz. Wkrótce po zmianie stron humory bardzo nielicznej widowni (ok. 70 osób, głównie działacze i młodzi piłkarze) miał okazję poprawić P. Pietrzak, lecz i jemu zabrakło szczęścia. Co działo się potem? Gracze MKS-u tradycyjnie mieli ogromne problemy ze skonstruowaniem akcji, natomiast goście robili na szczycieńskiej połowie, co chcieli, ze swobodą strzelając kolejne bramki.

Mamry Giżycko - Sokół Ostróda 0:0, Jeziorak Iława - Huragan Morąg 1:0, Polonia Pasłęk - Motor Lubawa 2:1, Concordia Elbląg - Mrągowia Mrągowo 3:2, Zamek Kurzętnik - Start Działdowo 2:3, Czarni Olecko - Zatoka Braniewo 5:2, Vęgoria Węgorzewo - Płomień Ełk 1:1.

1. ZATOKA 8 21 20-10 2. VĘGORIA 8 19 14-5 3. JEZIORAK 7 18 24-4 4. START 8 17 12-7 5. HURAGAN 8 16 20-7 6. MRĄGOWIA 7 16 19-6 7. PŁOMIEŃ 8 14 11-4 8. SOKÓŁ 8 14 10-6 9. COMCORDIA 8 13 12-11 10.MOTOR 8 8 8-8 11.CZARNI 7 6 11-19 12.POLONIA 8 6 8-20 13.GRANICA 7 4 7-12 14.MAMRY 8 3 5-16 15.ZAMEK 8 2 4-23

16.MKS 	        8 0 1-28

KLASA

OKRĘGOWA

Orlęta Reszel - Błękitni Pasym 3:2 (3:0);

1:0 - (12.), 2:0 - (15.), 3:0 - (36.), 3:1 - Marcin Gołębiewski (60.), 3:2 - Sebastian Łukaszewski (72.)

Błękitni: Brzozowski, Panikowski (62. Łączyński), Głodzik, Ziętak, Mazurek, Foruś, Michałek (46. Pławski), Łachmański , S. Łukaszewski, Gołębiewski, M. Łukaszewski.

- Przespaliśmy pierwszą połowę - stwierdził po środowym meczu sekretarz Błękitnych Jan Suchomski. Sygnał ostrzegawczy w postaci strzału gości w słupek (10. min) nie zadziałał. Kilka minut później było już 2:0 dla miejscowych. Gdy w 36. min Brzozowski po raz kolejny musiał wyjąć piłkę z siatki, wydawało się, że jest po meczu. W przerwie trener Justka przeprowadził z zawodnikami męską rozmowę i ci na drugą połowę wyszli odmienieni. Najpierw Gołębiewski wykorzystał wrzutkę S. Łukaszewskiego, potem centra tego ostatniego nieoczekiwanie znalazła drogę do bramki i zrobiło się tylko 3:2. Zdaniem pasymian ich zespół powinien wyjechać z Reszla z punktem. - W 88. min zdobyliśmy bramkę na 3:3, ale sędzia nie wiadomo czemu jej nie uznał - dziwi się Jan Suchomski.

DKS Dobre Miasto - Tęcza Biskupiec 0:2, Pisa Barczewo - Rominta Gołdap 0:1, Victoria Bartoszyce - LZS Lubomino-Wilczkowo 6:1, MKS Korsze - Granica Bezledy 4:0, Warmia Olsztyn - Leśnik Nowe Ramuki 1:2, Mazur Ełk - Łyna Sępopol 6:1, Polonia Lidzbark Warmiński - Mazur Pisz 0:0.

Błękitni Pasym - MKS Korsze 3:2 (3:0);

1:0 - Rafał Głodzik (10.), 2:0 - Marcin Łukaszewski (31.), 3:0 - Konrad Pławski (36.), 3:1 - (64.), 3:2 - (74.)

Błękitni: Brzozowski, Panikowski (87. Łączyński), Głodzik, Mazurek, Pławski, Foruś, Michałek, Łachmański, S. Łukaszewski, Gołębiewski (90. Ziółek), M. Łukaszewski.

Kibice w Pasymiu oglądali w niedzielę kolejny mecz na szczycie. Pojedynek był lustrzanym odbiciem spotkania z Reszla. Do przerwy goście mieli niewiele do powiedzenia. Indywidualna akcja Głodzika, potem strzał lewą nogą M. Łukaszewskiego, następnie uderzenie Pławskiego z kilkunastu metrów i dotychczasowy lider schodził do szatni z trzybramkową stratą. Po zmianie stron role się odwróciły, choć wcale tak być nie musiało. Przy stanie 3:1 M. Łukaszewski strzelał na pustą bramkę, ale z linii piłkę wybił obrońca. Przyjezdni wyprowadzili szybką kontrę i po chwili zawodnicy z Korsz cieszyli się z gola kontaktowego. Tylko sporadycznie kontrowali. - Skończyło się jednak szczęśliwie - podsumowuje sekretarz Błękitnych Suchomski. Dzięki zwycięstwu pasymianie powrócili na fotel lidera, który musieli opuścić po przegranej w Reszlu.

Tęcza Biskupiec - Mazur Pisz 2:1 (1:1), Łyna Sępopol - Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (2:0), Rominta Gołdap - Victoria Bartoszyce 4:2 (2:0), Granica Bezledy - Warmia Olsztyn 2:2 (0:0), DKS Dobre Miasto - Pisa Barczewo 0:1 (0:0), LZS Lubomino-Wilczkowo - Orlęta Reszel 3:2 (0:2), Łyna Sępopol - Polonia Lidzbark Warmiński - 3:0 (2:0), Leśnik Nowe Ramuki - Mazur Ełk 1:1 (1:0).

1. BŁĘKITNI 8 18 22-7 2. KORSZE 8 16 16-7 3. VICTORIA 8 16 15-4 4. WARMIA 8 16 20-11 5. ROMINTA 8 15 17-10 6. MAZUR E. 8 14 13-6 7. LUBOMINO 8 14 12-10 8. GRANICA 8 13 15-17 9. PISA 8 9 12-14 10.LEŚNIK 8 10 5-14 11.ORLĘTA 7 8 9-11 12.TĘCZA 8 7 11-15 13.POLONIA 8 6 2-10 14.DOBRE MIASTO 8 5 3-15 15.MAZUR P. 7 4 5-19

16.ŁYNA	        8 4 7-23

KLASA A - 5. kolejka

Omulew Wielbark : Kormoran Zwierzewo 5:1 (3:0)

Bramki dla Omulwi: Krzysztof Bugaj (7.), Michał Suchecki (10., 62.), Adam Baranowski (40., 75.).

Omulew: Bełdycki, Bugaj, Górski (55. Koziatek), Siepiela, Trzciński, Remiszewski (52. Ścibek), Wilga (60. Żegliński), Berk, Elsner, Suchecki (70. Dąbkowski), Baranowski.

Przez cały mecz ton grze nadawali gospodarze, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo. Między słupkami w bramce Omulwi zadebiutował Bełdycki - zastąpił na tej pozycji pauzującego za czerwoną kartkę Przybysza.

WPZ Lemany : KP Szczytno 2:0 (0:0)

Bramki dla WPZ: Michał Kwiecień (46.), Michał Sikorski (50.)

WPZ: Kielin, Sawicki, C. Nowakowski, C. Zaborowski, Malinowski (60. Bogacki), Brzuzy (70. R. Zaborowski), Zawitowski, Sikorski (75. W. Nowakowski), Ryłka, Lisiewicz, Kwiecień.

KP: Archacki, Świercz, Nowik, Kołodziejski, Miłek, Ponikiewski, Kosin (46. Stań), Kruk, Zaręba, Ruszczyk, Lisiewicz (70. Świderski).

W pierwszej połowie gra była wyrównana, choć klarowniejsze sytuacje stwarzali gospodarze. O końcowym wyniku przesądziły pierwsze minuty po zmianie stron, gdy WPZ zdobył dwie bramki. Ozdobą meczu był drugi gol, zdobyty przez Sikorskiego strzałem z przewrotki.

Orzeł Czerwonka - Orzeł Biesal 4:1, Korona Klewki - Strażak Gryźliny 4:1, Stomilowcy Olsztyn - Burza Słupy 1:0, MKS Jeziorany - KS Wojciechy 1:4. Fortuna Gągławki - Tempo Wipsowo - przełożony.

KLASA A - 6. kolejka

KP Szczytno : Omulew Wielbark 1:3 (0:1)

Bramki: dla KP - Krzysztof Ruszczyk (60.), dla Omulwi - Jarosław Berk (26.), Marcin Wilga (75.-k.), Michał Suchecki (89.)

KP: Andrzejczak, Archacki, Świercz, Kołodziejski (75. Kodzik), Kruk, Kuchna, Lisiewicz, Ponikiewski, Ruszczyk, Stań, Zaręba.

Omulew: Bełdycki (46. Zalewski), Górski, Bugaj, Siepiela, Trzciński, Remiszewski (52. Ścibek), Wilga, Elsner (88. Koziatek), Berk, Baranowski (89. Żegliński), Suchecki.

Derby powiatu zgromadziły dość liczną widownię - na trybunach nie zabrakło także kibiców z Wielbarka, żywo dopingujących swój zespół. Do przerwy prowadzili goście, kwadrans po zmianie stron strzałem z 40 m wyrównał Ruszczyk. Końcówka należała do bardziej doświadczonej drużyny Omulwi.

Tempo Wipsowo : WPZ Lemany 2:3 (1:2)

Bramki dla WPZ: Dariusz Zawitowski (5., 90.), Grzegorz Malinowski (30.)

WPZ: Kielin, Mierzejewski, C. Nowakowski, C. Zaborowski, Bogacki (60. Sawicki), Brzuzy (75. Gołota), Zawitowski, Malinowski (55. W. Nowakowski), Nasiadka (30. R. Zaborowski), Lisiewicz, Ryłka.

Zdaniem trenera Tadeusza Sosnowskiego był to najsłabszy występ zespołu z Leman. W meczu nie zabrakło jednak pięknych bramek. Emocji też było sporo, bo decydującą o zwycięstwie bramkę Zawitowski zdobył w doliczonym czasie gry.

Orzeł Biesal - KS Wojciechy 0:0, Strażak Gryźliny - Stomilowcy Olsztyn 1:1, Kormoran Zwierzewo - Korona Klewki 2:3 (2:1), Orzeł Czerwonka - Fortuna Gągławki 1:1 (1:1), Burza Słupy - MKS Jeziorany 4:0 (1:0).

1. WPZ 6 16 18-4 2. OMULEW 6 14 25-3 3. STOMILOWCY 6 13 14-7 4. FORTUNA 5 11 15-8 5. ORZEŁ C. 6 11 12-7 6. KORONA 6 9 13-14 7. JEZIORANY 6 9 10-21 8. BURZA 6 8 11-13 9. KORMORAN 6 6 10-18 10. WOJCIECHY 6 5 7-10 11.ORZEŁ B. 6 3 6-13 12.KP 6 4 5-11 13.STRAŻAK 6 3 6-16 14.TEMPO 5 0 4-11

KLASA B - 4.kolejka

Zryw Jedwabno - UKS Pruski 4:2 (1:1)

Bramki dla Zrywu: Paweł Żmijewski (4.), samob. (55.), Mariusz Foruś (58.), Waldemar Kowalczyk (81.)

Zryw: Grabowski, Kotlarzewski, M. Foruś, A. Kawiecki, Sznajder ( 72. B. Dąbrowski), Rosiński (80. R. Dąbrowski), S.Foruś, M. Włodkowski, Kowalczyk, Dymek, Żmijewski.

- Nasza skuteczność znów była słaba - narzekał po meczu kierownik Zrywu Andrzej Obrębski. - Sytuacji stworzyliśmy tyle, że mogło paść dwa razy więcej bramek.

Cor Jesu Rybno -Strażak Olszyny - mecz przełożony.

KS Tyrowo - Sprint Gródki 2:2 (1:1), Płomień Turznica - OHI Frednowy 0:0, Start II Nidzica - SKF Kunki 4:3 (2:2).

1. ZRYW 4 10 18-6 2. START II 4 10 17-9 3. SPRINT 4 7 15-8 4. TYROWO 4 7 15-8 5. KUNKI 4 6 13-8 6. FREDNOWY 4 4 6-12 7. PŁOMIEŃ 4 4 3-14 8. PRUSKI 4 3 9-12 9. STRAZAK 3 3 5-10 10. COR JESU 3 0 3-18

Burza Barczewko - Mazur Świętajno 1:2 (1:1)

Bramki dla Mazura: Arkadiusz Kozioł (10., 55.)

Mazur: P. Tański, Paradowski, R. Rapacki, K,. Rapacki, Walas, Jędrzejczyk, Spanialski, Wielk, Mięsak, M. Tański, Kozioł.

Po trzech porażkach w kiepskim stylu przyszedł wreszcie czas na zwycięstwo. Wygraną gościom zapewnił Kozioł, który dwukrotnie trafiał do bramki rywala.

KS Łęgajny - Błękitni Stary Olsztyn 4:1 (1:1), WKS Dąbrówka Wielka - Mewa Prejłowo 3:1 (0:1), Niedźwiedź Ramsowo - Perkoz Łężany 9:0 (7:0), Kormoran Lutry - KS Różnowo - 1:1 (1:0). Pauzował Kormoran Purda.

1. ŁĘGAJNY 4 12 24-2 2. NIEDŹWIEDŹ 3 9 18-2 3. DĄBRÓWKA W. 4 9 12-8 4. RÓŻNOWO 4 7 7-8 5. KORMORAN P. 3 6 15-6 6. KORMORAN L. 3 4 8-8 7. BŁĘKITNI 3 3 7-10 8. MEWA 4 3 5-13 9. PERKOZ 4 3 14-25 10. MAZUR 4 3 4-18 11. BURZA 4 0 6-21

KLASA OKRĘGOWA

JUNIORZY

5. kolejka

KP Szczytno - Fortuna Gągławki 1:0 (1:0); br.: Kamil Miłek (30.) 7:1 (0:0)

Leśnik Nowe Ramuki - MKS Szczytno 0:5 (0:3);br.: Szymon Pietrzak (15., 72.), Kamil Kosiorek (27.), Konrad Rusiecki (40.), Łukasz Klimek (62.).

WPZ Lemany pauzował.

JUNIORZY MŁODSI

5. kolejka

Omulew Wielbark - OKS 1945 Olsztyn 3:3 (2:1); br.: Paweł Karcz (28., 61.), Mateusz Myśliwy

Korona Klewki - MKS Szczytno 0:7 (0:3); br.: Marcin Kamiński (8., 17.), Paweł Radziwiński (37.), Karol Turek (55.), Bartosz Pieńkos (62., 79.), Tomasz Szewczak (67.)

Błękitni Pasym 2:1 (2:0); br. Daniel Przecioska (58.)

MŁODZICY

5. kolejka

Olimpia Olsztynek - Reda II Szczytno 2:13 (1:7);br.: Damian Kujtkowski - 9, Tomasz Kaczyński - 3, samob.

Błękitni Pasym - Warmia II Olsztyn 4:3 (2:1); br.: Michał Nosowicz (18., 64.), Aleksander Dobrzyński (31., 43.)

MKS Szczytno - Leśnik Nowe Ramuki 3:0 (0:0); br.: Maciej Kozłowski (40., 60.), Radosław Jasiński (50.)

Reda Szczytno - OKS 1945 Olsztyn 0:8 (0:4)