Igor Jędrzejczyk wywalczył brązowy medal pięściarskich Mistrzostw Polski Młodzików, które pod koniec minionego tygodnia odbyły się w Łomży.

Przez łomżyński ring przewinęło się 155 adeptów boksu, a nas najbardziej interesowała kategoria 62 kg, w której wystartował Igor Jędrzejczyk z Gwardii Szczytno. Podopieczny Zenona Jagiełły uczy się w szkole w Jedwabnie, tam też trenuje, chociaż dojeżdża także na dodatkowe treningi do Szczytna.

Igor zaczął efektownie – już w pierwszej rundzie pokonał Jana Żebrowskiego z Gladiatora Warszawa, wychowanka samego Grzegorza Skrzecza. Słabszy od naszego zawodnika okazał się również inny młody pięściarz ze stolicy – legionista Albert Nazzaro. Igor został zatrzymany dopiero w półfinale – głosami sędziów przegrał 1:2 z zawodnikiem Zagłębia Konin. – Ładnie zaboksował. Jest materiał na przyszłość – chwali swojego podopiecznego trener Zenon Jagiełło. – Cała rodzina jest usportowiona – dodaje, mając na myśli chociażby starszego brata Michała – judokę Gwardii Szczytno. Sam Igor znany jest dodatkowo z występów w grupach młodzieżowych Zrywu Jedwabno czy brania udziału w turniejach tenisa stołowego.

(gp)