Lato to nie tylko czas beztroskiego wypoczynku, ale też okazja do uczestnictwa w ciekawych imprezach, które są organizowane na naszym terenie. Oto propozycje na najbliższy tydzień.

PASYM

Piątek, 16 lipca, godz. 18.00, kościół ewangelicko-augsburski. W ramach XIII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią artystki z Rosji – Ludmiła Gołub (organy) i Maria Alihanova (flet). Wstęp na koncert wolny.

Sobota, 17 lipca – Święto Grodu. O godz. 10.00 odbędą się wyścigi smoczych łodzi i kajaków na jeziorze Kalwa. Od godz. 15.00 konkursy i zabawy przy muzyce. Od godz. 17.00 na pasymskim rynku wystąpią: Tatuash, ToDobro, GrooveBusterz, Candy Girl, Sylwia Grzeszczak i Liber. Po godz. 23.00 zabawę poprowadzi DJ Marek Sierocki.

DŹWIERZUTY

Sobota, 17 lipca, godz. 18.00, kościół ewangelicko-augsburski. Wystąpią pochodząca ze Szczytna sopranistka Hanna Zajączkiewicz i prof. Ciricino Micheletto z Werony, który zagra na organach. W programie znajdą się utwory m.in. Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Georga Friedricha Händla. Wstęp wolny.

SZCZYTNO

Piątek, 16 lipca, godz. 19.00, dziedziniec ratusza – koncert: „Śpiewaj, kochaj i tańcz”. Najsłynniejsze arie i duety operetkowe wykonają sopranistka Grażyna Mądroch i Wiesław Bednarek (baryton). Akompaniować będzie im na fortepianie Adam Sychowski, a całość poprowadzi Dariusz Sitterle. Wstęp wolny.

KOT

Sobota, 17 lipca, godz. 17.00 – 22.00, plac Przytulisko – impreza pod nazwą „Biesiadowanie”. W programie: wspólna biesiada, piosenki, tańce, zabawa oraz występ Bractwa Rycerskiego, które zaprezentuje pokaz zbroi i pojedynki.

Oprac. (ew)