Lato to nie tylko czas beztroskiego wypoczynku, ale też okazja do uczestnictwa w ciekawych imprezach, które są organizowane na naszym terenie. Oto propozycje na najbliższy tydzień.

PASYM

Sobota, 28 sierpnia, kościół ewangelicko-augsburski, godz. 17.00 – w ramach XIII Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią uczestnicy VIII Kursu Muzycznego „Wakacje z nutkami” organizowanego w Pasymiu przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Uczestnikami kursu są dzieci i młodzież z kraju i zagranicy. Podczas koncertu finałowego wystąpią soliści, zespoły kameralne oraz orkiestra w klasycznym i popularnym repertuarze. Dyrygował będzie prof. Janusz Przybylski z Olsztyna. Wstęp wolny.

Niedziela, 29 sierpnia, 11.00 – 1.00 – dożynki powiatowe. W programie: kiermasz dożynkowy, nabożeństwo ekumeniczno-dziękczynne w kościele pw. NSPJ w Pasymiu, koncerty zespołów Wileńszczyzna (Litwa), Warmia, „Mały Haśnik” z Żywca, Promni oraz Dexter, SkyScream, Red Lips, Uniting Nations (Wlk. Brytania). Na koniec zabawę poprowadzi DJ Marek Sierocki. W ramach dożynek odbędzie się także turniej gmin powiatu.

Oprac. (ew)