Choć na czas Dni i Nocy Szczytna nie będą już wyłączone z ruchu główne ulice miasta, to mieszkańcy oraz turyści i tak muszą spodziewać się utrudnień.

Imprezowe utrudnienia
Budowa sceny na miejskiej plaży rozpoczęła się już we wtorek

Rozpoczynające się w piątek święto miasta to duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Największych zmian z tym związanych muszą się spodziewać użytkownicy ścieżki pieszo – rowerowej wokół dużego jeziora oraz miejskiego kąpieliska, bo główne koncerty będą się odbywać na plaży. Od wtorku utrudnienia w ruchu mogą występować na prowadzącej na nią ulicy Krzysztofa Klenczona. Do poniedziałku, do godz. 6.00 zamknięty pozostanie odcinek ścieżki pieszo – rowerowej wokół dużego jeziora od szkoły muzycznej do restauracji „Zacisze”. Z kolei od czwartku (20 lipca) od godz. 20.00 do poniedziałku (27 lipca) do godz. 6.00 wyłączone z ruchu pozostaną ulice Kasprowicza, Klenczona i pl. Juranda.

Miłośnicy kąpieli nie będą mogli korzystać z miejskiego kąpieliska od czwartku od godz. 15.00 do poniedziałkowego wczesnego ranka. Z kolei ruiny zamku od piątku do niedzieli można zwiedzać tylko do godz. 16.00.

(ew)