We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 2. Inwestycja ta jest częścią szerszego projektu mającego na celu rozwój infrastruktury sportowej i edukacyjnej w powiecie.

Inwestycja w zdrowie młodzieży
Licznie przybyli na otwarcie boiska goście obejrzeli program w wykonaniu uczennic ZS nr 2

Nowe boisko o wymiarach 28m x 15m wyłożone zostało masą poliuretanową, co zapewnia odpowiednie warunki do uprawiania sportów takich jak koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, a także piłka ręczna i nożna. Dodatkowo, wybudowano bieżnię, zeskocznię do skoków w dal, trzytorową bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą, a także infrastrukturę towarzyszącej, w tym odwodnienia, chodniki i ławeczki. Całość jest ogrodzona, oświetlona i monitorowana.

- Otwarcie tego boiska to nie tylko nowy rozdział w historii naszej edukacji, ale przede wszystkim inwestycja w zdrowie i rozwój naszych dzieci – mówił podczas otwarcia obiektu starosta Jarosław Matłach. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 1 177 892,88 zł, z czego większość środków pochodziła z Programu Rządowego Polski Ład. Wkład własny Powiatu Szczycieńskiego wyniósł 115 445,30 zł.

(p)