Grupa ,,Niepokonani” w ramach projektu ,,Równać szanse”zorganizowała teleturniej ,,Jeden z dziesięciu” dla klas I-III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Jedwabnie.

W turnieju wiedzy, oprócz uczestników, brała udział także widownia

Głównym pomysłodawcą wydarzenia była Agata Kozłowska, jedna z uczestniczek projektu.

Z każdej klasy wybrano odpowiednio dwoje lub troje wcześniej wytypowanych dzieci, które odpowiadały na zadawane im pytania.

W razie nieznajomości odpowiedzi przez uczestników, prowadzące Nikola Gutowska i Agata Kozłowska wybierały jednego ze zgłaszających się uczniów z widowni. W ten sposób do udziału w zabawie zaangażowana została także publiczność.

Pierwsze miejsce zajęła Lena Winiarska z klasy IIa, pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Grupa ,,Niepokonani” działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedwabnie skupia młodzież do 19. roku życia chętną do działania. Jej członkowie są organizatorami wielu różnych projektów, m.in.: odbywających się raz w miesiącu gier planszowych, ogniska, konkursów, imprez tematycznych oraz wystaw. W planach mają również wiele nowych działań, w najbliższym czasie m.in.: lipsing, wystawę prac młodych artystów, imprezę na zakończenie roku szkolnego. Członkowie grupy zachęcają do obserwowania ich profili na Facebooku i Instagramie oraz do udziału w kolejnych imprezach.

Nikola Gutowska