Bardzo dobry występ judoki szczycieńskiej Gwardii.

Jędrzejczyk bije rywali
Michał Jędrzejczyk stanął na najwyższym stopniu podium (na zdjęciu ze swoim trenerem Michałem Dymerskim)

W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Gdyni, udział wzięło prawie 1200 zawodników z Polski, ale także z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Gruzji i Szwecji. W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentował się Michał Jędrzejczyk. Swoją pierwszą walkę wygrał przed czasem już w 30. sekundzie pojedynku. W drugim starciu musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem 1 w turnieju zawodnika z Koszalina. Na szczęście ta porażka o niczym nie przesądzała, bowiem z każdej z grup eliminacyjnych wychodziło po dwóch zawodników. Reprezentant Gwardii swoją trzecią walkę wygrał przed czasem i awansował do dalszych rozgrywek.

W walce dającej awans do finału zmierzył się ze zwycięzcą drugiej grupy. Ta walka również zakończyła się przed czasem na korzyść młodego judoki szczycieńskiej „Gwardii”, który efektownie skontrował atak przeciwnika.

W finale doszło do rewanżu za walkę w grupie. Michał Jędrzejczyk ponownie zmierzył się z turniejową „jedynką”. Pojedynek ten był bardzo zacięty i wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Tym razem Michał był w pełni skoncentrowany i w dogodnym momencie wykonał efektowny atak, rzucając ponad 130-kilogramowego przeciwnika na plecy. - Ten ogromny sukces Michała Jędrzejczyka to wynik jego ciężkiej, systematycznej pracy wykonanej na treningach – podsumowuje Michał Dymerski.

W turnieju wystartowała również Agata Kosińska, która po przebrnięciu pierwszej rundy odpadła w późniejszej fazie eliminacji.

(ll)