Janusz Jastrzębski doczekał się pierwszego medalu w swojej kolarskiej karierze. Szczytnianin, występujący w klasie Masters, wywalczył brąz podczas Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami na czas.

Jego pierwszy brąz

Mistrzostwa przeprowadzono w miejscowości Bliżyn niedaleko Skarżyska-Kamiennej. Jastrzębski jechał w parze z Witoldem Szpilczyńskim z LTC Lublin. Szczycieńsko-lubelski duet dystans 20 km pokonał w 27. 46 min. Pozwoliło to na zajęcie 3. miejsca i zdobycie pierwszego krążka przez Janusza Jastrzębskiego. To sukces tym większy, że szczycieński cyklista niedawno miał wypadek (został potrącony przez TIR-a) i startował z kontuzją. -Siedem dni przeleżałem w szpitalu - wspomina jakby od niechcenia Jastrzębski. I od razu dodaje: - Liczyłem na lepszy występ w jeździe indywidualnej, ale zderzenie z samochodem pozbawiło mnie szans.

Wspomniany „gorszy” występ to 8. miejsce. Trasę 20 km szczytnianin pokonał w czasie bardzo podobnym do tego z jazdy dwójkowej: 27.48 min.