Jesień to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. W klimat ten wpisało się wspominkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach.

Jesienne wspominki
Październikowe spotkanie członkiń DKK miało tym razem refleksyjny i wspomnieniowy charakter

Uczestniczki wspominały trzy nieżyjące już członkinie klubu: Krystynę, Marię i Dorotę, oglądając wspólne zdjęcia w kronikach biblioteki. Panie też z zaciekawieniem przeglądały strony i zdjęcia pisarzy odwiedzających dźwierzucką placówkę przez ponad 70 lat jej działalności, wspominały dawne bibliotekarki, a także podziwiały kunszt kaligrafii dawnych pamiętnikarzy. Innym elementem spotkania były przyniesione pamiątki rodzinne: dawne świadectwa szkolne, czeladnicze, zdjęcia, krucyfiks zamknięty w butelce oraz dokładnie opracowane drzewo genealogiczne rodziny Suskich. Uczestniczki uczyły się także odszukiwać informacje o swoich przodkach na stronie internetowej genealodzy.pl. Nie zabrakło też rozmowy o „lekturach obowiązkowych”, o których raz w miesiącu klubowiczki dyskutują – tym razem na wszystkich wywarła wrażenie książka Marie Benedict „Pani Einstein”.

Wszystkie panie stwierdziły, że warto mieć wspomnienia i je pielęgnować, warto zbierać pamiątki - w nich zawarta jest cząstka nas samych ...

dk