Znamy już sołtysów, którzy znaleźli się w drugim etapie tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu rozpoczynamy głosowanie, które wyłoni zwycięzcę naszej tegorocznej zabawy.

Jest finałowa piętnastka!
Laureatki ubiegłorocznego Plebiscytu od lewej: Barbara Bruździak z Wielbarka, Edyta Duda ze Świętajna i Danuta Jezierska z Nowin. W tym roku w finale znalazły się dwie ostatnie

Zakończyliśmy pierwszy etap tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Głosami mieszkańców, do drugiego etapu przeszło 15 kandydatów z poszczególnych gmin. Spośród nich, już w drugim etapie, wyłoniony zostanie zwycięzca. Ciekawskim zdradzimy, że najbardziej zacięty bój o wejście do finału rozegrał się w gminie Szczytno. W tym tygodniu drukujemy pierwszy kupon drugiego etapu. Głosowanie potrwa do czerwca. Wtedy też, podczas uroczystej gali, ogłosimy wyniki Plebiscytu.

Przypomnijmy, że sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce otrzyma w nagrodę od starosty Jarosława Matłacha 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, III miejsce – 1 tys. zł. Zwycięzca dostanie również indywidualną nagrodę rzeczową – niespodziankę.

FINAŁOWA PIĘTNASTKA:

• Gmina Dźwierzuty: Wiesław Domalewski (Orzyny), Beata Szostak (Popowa Wola)

• Gmina Jedwabno: Halina Jaśniewicz (Lipniki), Maria Pyrzanowska (Piduń)

• Gmina Pasym: Jolanta Augustowska (Narajty), Rafał Brzeziński (Leleszki)

• Gmina Rozogi: Danuta Ruszczyk (Klon), Monika Darmofał (Kwiatuszki Wielkie)

• Gmina Świętajno: Edyta Duda (Świętajno), Elżbieta Jabłonowska (Jeruty)

• Gmina Wielbark: Aneta Krzyszkowska (Łatana Wielka), Hanna Deptuła (Zieleniec)

• Gmina Szczytno: Mirosław Mierzejewski (Sasek Mały), Danuta Jezierska (Nowiny), Zdzisław Bogacki (Lemany)