29. kolejka

Leśnik Nowe Ramuki - Błękitni Pasym 1:2 (1:1)

1:0 - (15.-k.), 1:1 - Marcin Gołębiewski (42.), 1:2 - Arkadiusz Foruś (58.)

Błękitni: Brzozowski, Kruk, Głodzik, Naczas, Mazurek, Ziętak, Łachmański, Łukaszewski, Foruś (87. Łączyński), Gołębiewski, Ambroziak (90. Prusik).

Piłkarze z Pasymia nie mieli łatwej przeprawy. Po faulu Kruka w polu karnym gospodarze szybko objęli prowadzenie. Chwilę przed przerwą BŁĘKITNI się zrewanżowali. Za faul na Łukaszewskim tuż przed polem karnym sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Gołębiewski i precyzyjnym strzałem nad murem ulokował futbolówkę w prawym „okienku” bramki gospodarzy. Po przerwie, dopingowani przez blisko stuosobową ekipę swoich wiernych kibiców pasymianie, przyspieszyli grę. Efektem tego była bramka Forusia, zdobyta z podania Gołębiewskiego. Od 67. minuty Błękitni grali w osłabieniu. Po otrzymaniu drugiej żółtej kartki plac gry musiał opuścić Łukaszewski. Gospodarze ruszyli do ataku, ale obrona Błękitnych grała bez zarzutu. W 72. minucie Gołębiewski był bliski podwyższenia wyniku. Po jego strzale piłka trafiła jednak w spojenie słupka z poprzeczką.

Granica Bezledy - Tęcza Biskupiec 2:7 (1:3), Łyna Sępopol - LZS Lubomino-Wilczkowo 3:5 (1:2), Mazur Pisz - Rominta Gołdap 1:4 (1:3), Polonia Lidzbark Warmiński - DKS Dobre Miasto 0:1 (0:0), Mazur Ełk - Pisa Barczewo 2:0 (1:0), Warmia Olsztyn - Victoria Bartoszyce 1:3 (0:1), MKS Korsze - Orlęta Reszel 5:0 (1:0).

30. kolejka

Błękitni Pasym - Granica Bezledy 5:0 (4:0)

1:0 - Łukaszewski (5.), 2:0 - Gołębiewski (10.), 3:0 - Głodzik (15.), 4:0 - Gołębiewski (25.)

Błękitni: Brzozowski (80. Martin), Kruk, Głodzik, Naczas, Panikowski, Mazurek, Ziętak, Łachmański, Łukaszewski (80. Prusik), Foruś (64. Piotrowski), Gołębiewski.

Zwycięstwo w spotkaniu kończącym bardzo pomyślny dla Błękitnych sezon przyszło stosunkowo łatwo. Wynik otworzył Łukaszewski. Po nim celnym strzałem z 20 metrów popisał się Gołębiewski. Kolejny raz pod bramką gości zagotowało się w 15. minucie, kiedy to dwukrotnie bliski zdobycia gola był Głodzik. To, co nie udało mu się nogą, zrobił głową, wyprzedzając rywali w walce o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na kolejną bramkę kibice nie musieli czekać długo. Po raz drugi w tym dniu celnym strzałem, tym razem spod linii pola karnego popisał się Gołębiewski. W drugiej połowie pewni zwycięstwa gospodarze okazali swą łaskawość dla gości, zadowalając się zdobyciem tylko jednej bramki, której autorem był Ziętak.

Po meczu na stadionie w Pasymiu zabrzmiała bardzo dobrze znana wszystkim kibicom melodia zespołu Queen - „We`re the Champions”. W strugach szampana i wody z gaśnic miejscowej OSP, piłkarze Błękitnych świętowali po roku kolejny awans, tym razem do IV ligi.

Tęcza Biskupiec - MKS Korsze 1:3 (0:1), Orlęta Rema Reszel - Warmia Olsztyn 2:0 (0:0), Victoria Bartoszyce - Mazur Ełk 0:0, Pisa Tewes Barczewo - Polonia Lidzbark Warmiński 3:1 (0:1), LZS Lubomino-Wilczkowo - Leśnik Nowe Ramuki 6:3 (3:0), Rominta Gołdap - Łyna Sępopol 5:0 (1:0), Błękitni Pasym - Granica Bezledy 5:0 (4:0), DKS Dobre Miasto - Mazur Pisz 3:0 (walkower)