Znamy już laureata Plebiscytu XX Przeglądu Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie pod patronatem „Kurka Mazurskiego”.

Patryk Pietrzak z nagrodą ufundowaną przez organizatora konkursu – Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie

O wyniku zadecydowali nasi Czytelnicy, którzy przynosili i przysyłali do redakcji kupony, wpisując na nich numer pracy artystycznej (plastycznej bądź fotograficznej), która brała udział w konkursie. Zdjęcia prac konkursowych i kupony zamieszczaliśmy w listopadowych wydaniach gazety.

Z uwagi na konieczność odwołania Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, rozstrzygnięcie Plebiscytu odbyło się w redakcji „Kurka Mazurskiego” w środę 5 stycznia br. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największe uznanie wzbudziła praca nr 9 zatytułowana „Joker, moja druga twarz” autorstwa Patryka Pietrzaka.

Laureat konkursu ma 29 lat, jest mieszkańcem Nowin i uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Rysowanie jest jego hobby już od wielu lat, poza tym pasjonuje się piłką nożną. Jego zwycięska praca przedstawia postać z filmu „Batman” i została wykonana w oryginalny sposób. Do deski najpierw wbił liczne gwoździki, a następnie poprowadził dookoła nich nici. Końcowy efekt robi wrażenie, ale trzeba było na to poświęcić kilka tygodni.

„Joker, moja druga twarz”, zwycięskie dzieło, które autor stworzył z użyciem gwoździ i nici

Z pasji Patryka bardzo zadowolona jest jego mama. - Cały czas coś w domu rysuje, wyszywa lub wypala na drewnie. Swoimi pracami dzieli się z najbliższymi. Ostatnie swoje dzieło dał na urodziny siostrze – słyszymy od mamy Patryka.

W naszej redakcji, która była patronem medialnym konkursu, wylosowaliśmy szczęśliwy kupon, którego nadawcą jest Pani Danuta Jezierska. Laureat i autorka wylosowanego kuponu otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundował organizator przeglądu - Stowarzyszenie Pomocy na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczytnie. Zwycięzcom i zdobywcom nagród gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Przeglądu Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych.

(red.)