Trwa II etap XI edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów naszej zabawy. Są nimi sołtysi z gminy Pasym – Jolanta Augustowska z Narajt i Karol Śledziewski z Gromu.

Jolanta Augustowska, Karol ŚledziewskiJOLANTA AUGUSTOWSKA (Narajty)

Funkcję sołtysa pełni pierwszą kadencję. Ma 28 lat, pochodzi z Małszewa w gminie Jedwabno. Do Narajt sprowadziła się po ślubie, 11 lat temu. Jest mamą dwojga dzieci – 10-letniej córki i blisko 2-letniego synka. Na co dzień zajmuje się swoimi pociechami i domem. W Narajtach realizowane są inwestycje w ramach funduszu sołeckiego. W ubiegłym roku powstał tam nowy chodnik. Oprócz tego z pozostałych środków zorganizowano festyn. Tegoroczny fundusz został przeznaczony na sfinansowanie projektu świetlicy wiejskiej. Niedawno miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą. Projekt ma być gotowy do końca października. Na realizację tej inwestycji mieszkańcy muszą więc jeszcze trochę poczekać. Pani Jolanta, z racji domowych obowiązków, nie ma wiele czasu dla siebie. Interesuje się wizażem, śledzi najnowsze trendy w makijażu.

KAROL ŚLEDZIEWSKI (Grom)

Sołtysem jest od czerwca 2016 r., kiedy to zastąpił na stanowisku Andrzeja Kwiatkowskiego, który złożył rezygnację. Pan Karol to najmłodszy sołtys w gminie Pasym. Ma 25 lat, ale już dał się poznać jako sprawny organizator i pomysłodawca wielu sołeckich inicjatyw. Niedawno uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Od urodzenia związany z Gromem.

Dzięki środkom z funduszu soleckiego w ubiegłym roku na koloniach miejscowości zainstalowano osiem nowych latarni. - Wcześniej nie było tam żadnego oświetlenia i mieszkańcy bardzo na nie czekali – mówi sołtys. Zorganizował też dwie imprezy dla najmłodszych – Dzień Dziecka oraz choinkę w szkole. Ta ostatnia została przeprowadzona we współpracy z dyrektorem SP w Gromie Andrzejem Modzelewskim. Niebawem w Gromie odbędą się gminne obchody Dni Rodziny przygotowane wraz z gminą oraz Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W planach sołectwa na ten rok jest postawienie kolejnych punktów świetlnych, doposażenie placu zabaw przy boisku wiejskim oraz organizacja imprez dla dzieci. W wolnych chwilach sołtys chodzi na siłownię i trenuje sporty walki.

(ew)

Oto lista tegorocznych finalistów:

* Gmina Dźwierzuty: Beata Szostak (Popowa Wola), Wiesław Domalewski (Orzyny);

* Jedwabno: Piotr Bera (Dłużek), Halina Jaśniewicz (Lipniki);

* Pasym: Jolanta Augustowska (Narajty), Karol Śledziewski (Grom);

* Rozogi: Leszek Samsel (Orzeszki), Czesław Lis (Dąbrowy I);

* Szczytno: Zdzisław Bogacki (Lemany), Danuta Jezierska (Nowiny), Adolf Pasztaleniec (Trelkowo);

* Świętajno: Edyta Duda (Świętajno), Elżbieta Jabłonowska (Jeruty);

* Wielbark: Barbara Bruździak (Wielbark), Aneta Krzyszkowska (Łatana Wielka).