Trwa II etap X edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu prezentujemy parę finalistów z gminy Pasym. Są to Jolanta Augustowska z Narajt i Karol Śledziewski z Gromu.

W Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego do wygrania są atrakcyjne nagrody. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, III miejsce – 1 tys złotych. O tym, kto zwycięży, zadecydują czytelnicy „Kurka”, dostarczając do redakcji kupony z nazwiskami swoich faworytów. Dana osoba może oddać dowolną liczbę głosów.

W tym tygodniu prezentujemy finalistów z gminy Pasym.

JOLANTA AUGUSTOWSKA (Narajty)

Jolanta Augustowska, Karol ŚledziewskiSołtysem jest pierwszą kadencję, ma 27 lat. Pochodzi z Małszewa w gminie Jedwabno, w Narajtach mieszka od 10 lat. Jest mamą dwojga dzieci – 9-letniej córki i 10-miesięcznego synka. Obecnie nie pracuje zawodowo, zajmuje się dziećmi i domem. W ubiegłym roku w Narajtach w ramach funduszu sołeckiego udało się wybudować część chodnika. Zorganizowano także festyn integracyjny dla mieszkańców. Największym ich marzeniem jest teraz remont biegnącej przez wieś drogi wyłożonej „kocimi łbami”.

- Chcielibyśmy, aby wylano na niej asfalt, ale na razie nie ma na to środków – ubolewa sołtys. W tym roku w ramach funduszu sołeckiego w Narajtach zostanie dokończony chodnik. Sołtys planuje również organizację kolejnego festynu dla mieszkańców. Pani Jolanta, z racji opieki nad dziećmi, nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Zdradza nam, że w wolnych chwilach śledzi najnowsze trendy w makijażu.

KAROL ŚLEDZIEWSKI (Grom)

Na czele największego sołectwa w gminie Pasym stoi dopiero od czerwca ubiegłego roku. Został wybrany po rezygnacji dotychczasowego sołtysa, Andrzeja Kwiatkowskiego. - Podczas zebrania sołeckiego zostałem wytypowany przez mieszkańców i wyraziłem zgodę – wspomina sołtys. Od urodzenia mieszka w Gromie. Ma 24 lata, studiuje administrację na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. W tym roku czeka go obrona pracy magisterskiej. Pan Karol, pomimo krótkiego stażu sołtysowania, ma się już czym pochwalić. W styczniu, dzięki m.in. jego inicjatywie, w kościele w Gromie odbył się koncert charytatywny na rzecz mieszkanki Pasymia z udziałem mieszkających na terenie sołectwa artystów – Beaty Rybotyckiej i Krzysztofa Jasińskiego. Wspólnie z radnymi i radą sołecką zorganizował także pożegnanie ks. proboszcza Adama Czarcińskiego. W ub. r. w ramach współpracy gminy Pasym z powiatem we wsi wybudowno nowy chodnik i parking przu cmentarzu. W tym roku sołtys planuje przygotowanie festynów integracyjnych i dla dzieci, zakup kosiarki oraz nagłośnienia. Środki na te cele pochodzić będą z funduszu sołeckiego. Marzeniem sołtysa jest większa integracja mieszkańców. W wolnych chwilach chodzi na siłownię i trenuje sporty walki.

(ew)