Aż 11 medali przywieźli z Turnieju Mikołajkowego Dzieci rozgrywanego w Olsztynie młodzi judocy Gwardii Szczytno.

Judocy wrócili z 11 medalami
Trener Tadeusz Dymerski miał powody do zadowolenia z postawy swoich podopiecznych w Olsztynie

Coroczny turniej, do którego przystąpiło 120 zawodników z 8 klubów, otworzył prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, co podkreśliło wysoką rangę zawodów. Bardzo dobrze spisali się w nich judocy Gwardii Szczytno, zdobywając 11 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

W kategorii dzieci starszych zwyciężyli Jakub Koźlicki w kategorii wagowej do 48 kg i Natalia Dodajewska (61 kg). Drugie miejsca zajęli - Wiktoria Kobylas (41 kg) i Ksawery Ochenkowski (30 kg) trzecie - Karol Maruszewski (55 kg).

W kategorii dzieci młodszych srebrne medale zdobyli: Agata Żarnoch (31 kg), Patryk Bartniczuk (35 kg) i Ignacy Naremski (45 kg), brązowe - Marcel Kobylas (27 kg), Oliwier Szydlik (40 kg) i Hubert Zaborowski (56 kg).

Trener Tadeusz Dymerski najbardziej zadowolony był z postawy zwycięzców swoich kategorii: Natalii Dodajewskiej i Jakuba Koźlickiego, a także debiutanta Oliwiera Szydlika.