Julia Kędzierska z SKKK Szczytno wywalczyła tytuł mistrzyni Europy U-21 w karate kyokushin. To jedyne złoto dla Polski w kumite podczas mistrzostw przeprowadzonych w Budapeszcie.

Julia Kędzierska wysłuchała
Julia Kędzierska jako jedyna wywalczyła złoto dla Polski w kumite

W stolicy Węgier w kategoriach U-16, U-21 i open rywalizowało ponad 400 zawodników z 26 krajów. Życiowy sukces odniosła Julia Kędzierska, która nie miała sobie równych w wadze do 50 kg w U-21. W swojej pierwszej walce szczytnianka pokonała przez wazari reprezentantkę Hiszpanii. W półfinale sędziowie zadecydowali, że była lepsza od zawodniczki z Litwy. - Finał to już sama poezja – mówi shihan Piotr Zembrzuski. Na drodze szczytniance stanęła kolejna reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów – Agne Sabaliauskaite. - Julia od samego początku narzuciła bardzo wysokie tempo, dość szybko zdobywając wazari i niewiele brakowało, aby walka skończyła się przed czasem. Litwinkę uratował końcowy gong – relacjonuje prezes SKKK.

Złoto wywalczone przez naszą zawodniczkę było jedynym takim medalem dla Polaków w kumite. Nasi reprezentanci mogą poszczycić się z kolei dwoma złotymi krążkami w kata, czyli walkach reżyserowanych.

W Budapeszcie zaprezentował się jeszcze jeden zawodnik z SKKK – Konrad Żelaznowski. - Nasz debiutant przegrał swoją pierwszą walkę, pokazał się jednak z bardzo dobrej strony, walczył bardzo mądrze, lecz zawodnik z Rumunii szybko zdobył wazari i Konrad musiał uznać jego wyższość – tłumaczy prezes Zembrzuski.