Udanie zainaugurowali sezon letni młodzi lekkoalteci Juranda Szczytno, plasując się w zawodach na czołowych pozycjach i bijąc rekordy życiowe.

Jurand w Olsztynie i Olecku
Antoni Homoncik zwyciężył w skoku w dal i biegu na 100 m

Lekkoatleci Juranda Szczytno wraz z początkiem maja rozpoczęli sezon letni. Przygotowując się do Mistrzostw Polski pojawili się na starcie w kilku miastach, w tym również w Szczytnie. - Zarówno miotacze, jak biegacze i skoczkowie, osiągnęli szereg dobrych rezultatów, w wielu przypadkach ustanawiając rekordy życiowe – mówi trener Maciej Bukowiecki.

Podczas Mityngu Otwarcia Sezonu w Olsztynie Antoni Homoncik (U16) zwyciężył w skoku w dal i w biegu na 100 m. Podobnie było w Olecku, gdzie triumfował w wieloskoku i na 100 metrów. Jakub Kienigsman (U18) był odpowiednio drugi na 300 m i trzeci na 150 m oraz pierwszy na 400 m i 200 m.

Antoni Artych (U16) w skoku w dal i w biegu na 300 m zajął trzecie miejsce, a Adam Herman (U14) drugie w skoku w dal i trzecie na 300 m. Utytułowany już Karol Kijewski (U18) nie miał sobie równych w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, podobnie jak Wojciech Marok (U23), za którym w obu konkurencjach uplasowali się, według kolejności, jego rówieśnicy - Jakub Borkowski i Kacper Ruciński. Występujący w kategorii U20 Damian Rodziak zajął w tych samych konkurencjach odpowiednio 2. i 1. miejsce, a Antoni Wójcicki (U18) w pchnięciu kulą był trzeci.

Jedyna w tym gronie kobieta Joanna Marszelewska (U20) zwyciężyła w rzucie dyskiem i była druga w pchnięciu kulą.