Wychowankowie Domu dla Dzieci z Pasymia uczestniczyli w maratonie kajakowym po jeziorze Kalwa zorganizowanym przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP. Przy okazji wzięli też udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu na wodzie.

Kajakowy maraton
W maratonie wzięło udział 16 wychowanków Domu dla Dzieci

Grupa Specjalna Płetwonurków RP co roku organizuje wakacyjne atrakcje dla wychowanków pasymskiego Domu dla Dzieci. W minioną niedzielę młodzież wzięła udział w maratonie kajakowym po jeziorze Kalwa. Uczestnicy mieli do pokonania odcinek w kierunku Rudzisk Pasymskich i stacji Pasym PKP. Swoich sił w wiosłowaniu próbowało 16 wychowanków. Podczas maratonu czekała ich dodatkowa atrakcja w postaci wizyty w parku linowym.

Lato to czas, gdy rośnie liczba tragicznych zdarzeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Dlatego niedzielna impreza została połączona z warsztatami edukacyjnymi. Ich celem było zapoznanie młodych ludzi z zasadami bezpiecznego korzystania z akwenów. Zajęcie poprowadził szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, Maciej Rokus. - Dzieci dowiedziały się m.in., że kajak to jedna z najbardziej wywrotnych jednostek pływających. Taki sprzęt, o czym nie każdy wie, musi posiadać komory wypornościowe, które w razie wywrotki pozwolą się utrzymać kajakowi na powierzchni – tłumaczy Rokus.

(ew)