Bogdan Kalinowski w dalszym ciągu kierować będzie Platformą Obywatelską w powiecie szczycieńskim. W gronie jego zastępców znalazł się niedawno przyjęty do partii, wcześniej długoletni działacz SLD – Andrzej Kijewski.

Kalinowski bez konkurencji

Działacze Platformy Obywatelskiej w powiecie szczycieńskim wybrali w minioną sobotę swoje nowe władze. Nie było problemów z wyłonieniem przewodniczącego zarządu, bo na tę funkcję kandydowała tylko jedna osoba – dotychczasowy szef Bogdan Kalinowski. Jego zastępcami zostali Alicja Bojarska, Piotr Zembrzuski i Andrzej Kijewski. Funkcję sekretarza sprawował będzie Sławomir Skowron (Jedwabno), skarbnika – Hanna Bartko, a członka zarządu – Anna Ciszewska.

W trakcie zjazdu nie zapadła decyzja o tym, kto miałby reprezentować partię w wyborach na burmistrza Szczytna. Zadecydowano tylko, że tym razem PO wystawi swojego kandydata (cztery lata temu poparła szefa Forum Samorządowego Henryka Żuchowskiego – przyp. aut.).

Czy będzie nim Bogdan Kalinowski?

- Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam – odpowiada przewodniczący zarządu powiatowego PO. Przypomnijmy, że jeszcze miesiąc temu zdecydowanie wykluczał swój udział w wyborach na burmistrza, a nawet rozważał możliwość zrezygnowania z funkcji przewodniczącego.

Platforma Obywatelska w powiecie szczycieńskim liczy 75 członków zrzeszonych w dwóch kołach w Szczytnie i jednym w Pasymiu. Wkrótce mają powstać nowe – w Jedwabnie i Świętajnie.

(o)/fot. A. Olszewski