Tradycyjnie jak co roku, swoje typy na „kurkowym” kuponie dostarczyła nam znana propagatorka sportu i rekreacji pani Grażyna Saj-Klocek.

Kandydaci pisani rymem
Grażyna Saj-Klocek

Do tego przygotowała uzasadnienie, jak na nią przystało napisane wierszem, zatytułowane: „Rymowanka na Sportowca Typowanka”. Przypomnijmy tylko, że pani Grażynka jest laureatką naszego Plebiscytu, posiadającą tytuł „Człowieka Sportu”

Grażyna Saj-Klocek

SENIOR:

1. Halina Biziuk

PIERWSZA NA LIŚCIE BIZIUK HALINKA

NICZYM W LESIE ŚWIETLINKA WYSPORTOWANA I ZORIENTOWANA

(Wiadomo, Halinka jest moją przyjaciółką i wiele fantastycznych wyczynów sportowych, które ma na koncie osiągnęła dzięki temu, że ja jestem jej osobistym trenerem. Trenuję ją też w Biegach na Orientację i często gdy gonię za nią po lesie słyszę takie pouczenia: „Ty tumanku! Jak trzymasz mapę! Zorientuj ją! Patrz, tu masz granicę kultur, a tu świetlinkę” ... Niestety tak czasem wygląda przyjaźń, ale „kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był” więc i ja czasem „dobrym” słowem ją częstuję, gdy podczas treningu przeholuje.

2. Anna Orzoł

ANIĘ ORZOŁ CHOĆ NIE ZNAM OSOBIŚCIE

JAKO DRUGĄ WYMIENIAM NA LIŚCIE ŚLEDZĘ JEJ POCZYNANIA

I EKSTREMALNE ZMAGANIA(Tak się składa, że teść Pani Ani jest moim kolegą i wielokrotnie komentowaliśmy zamieszczone w prasie lokalnej teksty o wyczynach jego synowej. Zawsze z podziwem mówiłam o tych fantastycznych poczynaniach, a kolega nie krył dumy, jednak ze współczuciem dodawał: „ale znów wróciła posiniaczona”. )

3. Rafał Kot

KOT RAFAŁ JAKO TRZECI

ON WSZĘDZIE DOLECI W BIEGACH WYĆWICZONY

GÓRALEM Z MAZUR OGŁOSZONY(Pana Rafała znam ze spotkań z „Kręciołami”, jest fantastyczny, więc kibicuję mu i śledzę kolejne wyczyny).

JUNIORZY

1. Karol Kijewski

2. Igor Jędrzejczyk

3. Julia Kędzierska

TA TRÓJKA, TO SPORTU ISTNY KWIAT

ROZSŁAWIĄ SZCZYTNO NA CAŁY ŚWIAT

Wprawdzie w swoich typowaniach w tym roku nie wymieniam Konrada Bukowieckiego, ale jemu składam hołd i podziękowania, bo kula, którą rzuca spełnia swoje zadania, radością miota i jest po prostu nasza i złota.