Trwa I etap X edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów w gminy Rozogi. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od odpowiednio 3, 2 i 1 tys. złotych.

Kandydaci spod kurpiowskiej granicy
Halina Zyśk z Wilamowa to sołtys o jednym z najdłuższych staży w gminie Rozogi

Nasz Plebiscyt jak co roku składa się z dwóch etapów. W pierwszym czytelnicy mogą głosować na wszystkich sołtysów z terenu powiatu, wpisując nazwisko swojego faworyta na zamieszczonym w „Kurku” kuponie. W ten sposób wyłonimy finałową piętnastkę. Znajdzie się w niej po dwóch przedstawicieli poszczególnych gmin, którzy otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi największa w powiecie gmina Szczytno reprezentowana przez trzech sołtysów). Spośród nich w drugim etapie czytelnicy wybiorą tegorocznego Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce otrzyma od starosty nagrodę w wysokości 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł i III miejsce – 1 tys. złotych.

W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Rozogi. Składa się ona z 16 sołectw. Jest to gmina wiejska, o charakterze rolniczym, bez rozwiniętego przemysłu. Dominują gospodarstwa indywidualne, nastawione na hodowlę bydła mlecznego. Prowadzi ją 65% rolników. Przeciętne prywatne gospodarstwo liczy 15 ha. Gmina Rozogi leży na pograniczu mazursko – kurpiowskim. Od 1999 r. należy do powiatu szczycieńskiego i województwa warmińsko – mazurskiego. Jak dotąd jeszcze żaden z jej reprezentantów nie stanął na plebiscytowym podium. Niewykluczone, że stanie się tak w tym roku. Wszystko zależy od głosów naszych czytelników.

Do redakcji „Kurka” spływają już kupony z nazwiskami sołtysów typowanych do II etapu. Przypominamy, że ważne są tylko te wycięte z gazety. Dana osoba może oddać w Plebiscycie dowolną liczbę głosów.

(ew)

SPROSTOWANIE

Do artykułu „A może tak Supersołtys z Pasymia?”, który ukazał się w poprzednim wydaniu „Kurka”, wkradł się błąd. Najmłodszym sołtysem w gminie Pasym jest 24-letni Karol Śledziewski z Gromu, a nie Jolanta Augustowska z Narajt. Za pomyłkę przepraszamy.

GMINA ROZOGI: Borki Rozowskie – Grzegorz Jędrzejczyk, Dąbrowy I – Czesław Lis, Dąbrowy II – Marzanna Zyśk, Faryny – Barbara Kłos, Klon – Danuta Ruszczyk, Kowalik – Czesław Warmiak, Księży Lasek – Zdzisław Zęgota, Kwiatuszki Wielkie – Monika Darmofał, Łuka – Marek Soliwoda, Orzeszki – Leszek Samsel, Radostowo – Mirosław Świder, Rozogi – Marek Stolarczyk, Spaliny Wielkie – Renata Bałdyga, Wilamowo – Halina Zyśk, Występ – Elżbieta Mikołajczyk, Zawojki – Hieronim Obrębski.