Redakcja „Kurka Mazurskiego” wraz ze starostwem powiatowym rozpoczęła X edycję Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Dźwierzuty. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od starosty odpowiednio 3, 2 i 1 tys. złotych.

Kandydaci z gminy Dźwierzuty
Elżbieta Poniatowska na czele sołectwa Rańsk stoi już od 15 lat

Nasz Plebiscyt jak co roku składa się z dwóch etapów. W pierwszym czytelnicy mogą głosować na wszystkich sołtysów z terenu powiatu, wpisując nazwisko swojego faworyta na zamieszczonym w „Kurku” kuponie. W ten sposób wyłonimy finałową piętnastkę. Znajdzie się w niej po dwóch przedstawicieli poszczególnych gmin, którzy otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi największa w powiecie gmina Szczytno reprezentowana przez trzech sołtysów). Spośród nich w drugim etapie czytelnicy wybiorą tegorocznego Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce otrzyma od starosty nagrodę w wysokości 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł i III miejsce – 1 tys. złotych.

W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Dźwierzuty. Składa się ona z 19 sołectw. To o jedno więcej w stosunku do ubiegłego roku. Wtedy to dołączyły do nich Grądy, wchodzące wcześniej w skład sołectwa Rańsk. Najdłuższym stażem wśród dźwierzuckich sołtysów może się poszczycić Elżbieta Poniatowska z Rańska. Funkcję tę pełni już czwartą kadencję, od 2002 r. Najstarszy wiekiem jest Zdzisław Samborski ze Stankowa, a najmłodsza – Kamila Świderska z Rum, która we wrześniu będzie świętowała swoje 23. urodziny.

(ew)

SOŁTYSI Z GMINY DŹWIERZUTY:

Dąbrowa – Agnieszka Rudnicka, Dźwierzuty – Leszek Kalinowski, Gisiel – Leszek Budny, Jabłonka – Mieczysław Suchecki, Jeleniowo – Krzysztof Sawicki, Linowo – Bogumiła Tabaka, Łupowo – Katarzyna Szynkiewicz, Miętkie – Wiesław Wyszyński, Nowe Kiejkuty – Bernarda Mikulak, Olszewki – Artur Święcicki, Orzyny – Wiesław Domalewski, Popowa Wola – Beata Szostak, Rańsk – Elżbieta Poniatowska, Rumy – Kamila Świderska, Sąpłaty – Aurelia Lorenz, Targowo – Piotr Nadstawny, Stankowo – Zdzisław Samborski, Grodziska – Janusz Suchecki, Grądy – Małgorzata Gutowska.